JSW przeciwko mobbingowi i nepotyzmowi

Jastrzębska Spółka Węglowa deklaruje, że przywiązują dużą wagę do relacji międzyludzkich. Spółka zdecydowanie występuje przeciwko jakiejkolwiek dyskryminacji czy nepotyzmowi, czyli popieraniu członków rodzin.
Jastrzębska Spółka Węglowa podkreśla, że dużą wagę przywiązuje do kultury organizacji pracy. W tym celu pracownicy proszeni będą o wypełnianie ankiet tak, aby sami zainteresowani mieli możliwość wypowiedzenia się, czy i na ile gorzej czują się traktowani w pracy i to nie tylko w wymiarze wynagrodzeń, ale szerzej w kontekście relacji międzyludzkich.
- Planowane jest też zaprojektowanie i wdrożenie w oparciu o najlepsze praktyki rynkowe wewnętrznego systemu corocznych ocen pracowniczych oraz powiązanego z nim systemu planowania szkoleń i rozwoju. System ów cechowałby się obiektywizmem i możliwie dużą odpornością na zjawiska takie, jak nepotyzm czy dyskryminacja ze względu np. na płeć, wiek, pochodzenie itp. Warunkiem koniecznym budowy zdrowej kultury organizacyjnej jest te ż efektywna i otwarta komunikacja wewnętrzna. Docelowo powinna ona również stać się narzędziem uwrażliwienia pracowników na kwestie etyczne, w tym na przeciwdziałanie zachowaniom nieetycznym. W uzdrowieniu komunikacji pomóc ma równie ż regularny monitoring, w oparciu o wyniki, którego komunikacja zostałaby przeprojektowana tak, by stanowić efektywny system komunikacji na linii władze Spółki - pracownicy, gwarantujący skuteczne i szybkie przekazywanie rzetelnych i zniekształconych informacji - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.
Spółka zwraca też uwagę, że rekrutowanie pracowników często ze stosunkowo niewielkich społeczności, a tym samym zwiększone ryzyko innych, niż tylko służbowe, powiązań pomiędzy konkretnymi pracownikami, może rodzić typowe konflikty interesów. Chodzi zarówno o zwiększone zagrożenie nepotyzmem, związane z tym, że w zakładzie pracować mogą członkowie rodzin i krewni, ale też np. animozje między konkretnymi osobami. Z drugiej strony podkreśla się, że w śląskich rodzinach praca w kopalni jest wartością i często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.
Po co robić taka ankietę przecież prawdę wszyscy znają, a ankiety niewygodne i tak usunięte. Niech zrobią internetowa ankietę w której nie będą ręcznie odrzucać tych złych opinii. Z resztą po samych komentarzach widać że na każdej z kopalń jest mega mobbing.
A to że stawki dostają tylko członkowie jedynych niezależnych Związków Zawodowych to jest OK
Po co ankieta z której i tak wszystko wyjdzie ok!!!
Jak tak dalej pójdzie to w JSW będzie 22 tysiące biurokratów. A na nich będzie robiło 5 kalfusóf i 4 na dole.
Tworzą firmy w firemkach. Kopalnie zespolone miały obniżyć biurokrację a biur jak było tak jest a na dodatek powstały nowe do kontrolowania biur połączonych kopalń.
to nie wina młodych owieczek, że stare barany nie umiały dać wykształcenia i poczucia honoru, ci co obsadzają stanowiska swoimi pociotkami to garb nieszczęść na jsw, dożyjemy czasów jak będą rozliczani za swoje angaże
Ja bym się przyjrzał szefowi przygotówek panu A.K.,to dopiero jest szalenstwo
JSW ma się dobrze a krytykują głownie Ci którzy tego nie mogą przeżyć. Zatrudniają fachowców z tego co wiem cały czas.