Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
11 kwietnia 2018

Kolejny pirat drogowy zatrzymany na Pszczyńskiej

Kolejny pirat drogowy zatrzymany na Pszczyńskiej
fot. KMP Jastrzębie

Drogowym piratem okazał się 32-letni jastrzębianin, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 52 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, mundurowi ukarali mężczyznę  mandatem karnym w wysokości 400 zł. 

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna wtorkowej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Pszczyńskiej pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę volvo, który miał na liczniku 102 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 52 km/h. Mężczyzna został ukarany 400 - złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 32-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

"Policja! Ukradł mi kota" "Policja! Ukradł mi kota"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Smolka11.04.2018 22:15

A jak są kary to gdzie są nagrody ? Jak się pytam gdzie są nagrody ! Nie ma po prostu nie ma. ?

Smolka11.04.2018 22:13

Zlapali zwykłego bidoka. Nie stać na zabezpieczenia aby go nie zlapali. Te 400 zł mu anulują za 2 równe lata jak US nie będzie miał z czego ściągnąć. Tylko szkoda punktów.

Gość11.04.2018 20:55

Do GW 1

Jeżeli piszesz o "leśnej" to oni akurat polują na tych co opuszczają teren zabudowany. A ci co wpadają wymuszając po starej drodze z Pawłowic to nawet nie zwracają uwagi jak się trąbi.

Seboc11.04.2018 19:11

Hahah ale nie fart buhahajaha o 2 km. Mogli już mu to podarować A nie pajacowac.

Do GW 111.04.2018 18:19

Patrol policji w tym miejscu na pewno ma za zadanie zwiększeniu bezpieczeństwa - droga dwujezdniowa i dwu pasowa, wjazd z terenu niezabudowanego na teren zabudowany a później po drodze brak przejścia dla pieszych w kolejności sygnalizacja świetlna widoczna z daleka... naprawdę rozmieśćmy patrole gdzie spełnią swoja rolę by było bezpieczniej, a nie będą służyły tylko do nabijania statystyk i portfela miasta...

Do GW11.04.2018 16:17

Człowieku jak są znaki to pilnuj znaków a nie swojego widzimisię.

A pro po kontroli dziś około 11:00 na Alejach przed rondem w kierunku MD na zjeździe do parkingu stało 2 panów w białych czapeczkach i laserem w ręku. Jechałem prawym pasem celem skręcania w prawo do ul Północnej. naliczniku ok 60 czyli ciut za dużo na lewym pasie paniusia mnie wyprzedzała więc na pewno więcej. Jeden z czapeczkowców wykonał dziwny gest w kierunku tej pani. Coś jak nazistowskie pozdrowienie albo "5". Oczywiście paniusia też odkiwnęła.
Wniosek koleżanka i kolega może przekraczać prędkość.
Koło byłej Leśnej w zeszłym tygodniu zostałem zatrzymany do kontroli> powód nie mieli co robić< ale trafił się delikwent z prędkością po zatrzymaniu i uściśnięciu dłoni pojechał a ja dalej stałem i czekałem że może do czego się przyczepią.

Dlaczego11.04.2018 15:55

policja nie daje nagród za szybką jazdę? Powinni.

Pokaż wszystkie opinie (8)