Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
16 kwietnia 2018

Zmiana w nocnej i świątecznej opiece medycznej

Zmiana  w nocnej i świątecznej opiece medycznej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od najbliższej środy, tj. 18 kwietnia 2018 roku zmianie ulega miejsce świadczenia opieki nocno-świątecznej dla dorosłych. Z budynku przy ul. Krasickiego 21 w Osiedlu Przyjaźń zostaje przeniesiona do głównego budynku szpitala – Aleja Jana Pawła II 7.

Pomoc w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla dorosłych świadczona będzie na parterze szpitala, obok poradni specjalistycznych.Wejście: od strony poradni specjalistycznych/ dzwonek przy drzwiach/, od strony Izby Przyjęć / wzdłuż niebieskiej linii na korytarzu/.

Dzieci i młodzież do lat 18,w ramach opieki nocnej i świątecznej, nadal będą przyjmowani w budynku przy ul. Krasickiego 21 w Osiedlu Przyjaźń.

Docelowo, po oddaniu do użytku nowego oddziału pediatrycznego, co planowane jest od 1 października 2018 roku – cała nocna i świąteczna opieka medyczna  będzie świadczona w głównym budynku szpitala.

Przeniesienie szybciej NiŚOZ dla dorosłych do głównego budynku szpitala, to rozwiązanie wychodzące naprzeciw zapotrzebowaniom mieszkańców oraz  zapewniające szybsze i skuteczne udzielanie pomocy pacjentom w nagłych wypadkach - dostęp do zaplecza diagnostycznego oraz specjalistów.

Wprowadzona od 1 października 2017 roku nocna i świąteczna opieka  zdrowotna, to przedłużenie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich podstawowej opieki zdrowotnej. W IV kwartale 2017 roku, w ramach tej opieki w Jastrzębiu-Zdroju udzielono dorosłym 2 250 porad. W pierwszym kwartale 2018 roku – 2 575, czyli o 325 porad więcej.

Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej świadczą usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej,  od poniedziałku do piątku od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

WSS2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem? P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
zeby17.04.2018 7:59

Co ma do pracy "przemeczonych"lekarzy dobra zmiana? Przeciez takie cyrki dzieja sie juz lata.Zabrac sie za tych pseudofachowcow jezeli maja za ciezko i sie nie podoba to za brame a lekarze za wschodniej granicy przyjma posade z pocalowaniem reki

Bartek16.04.2018 23:39

Nadal głosujcie na dobrą zmianę, macie to co chcieliście.Gratuluję !

Adams16.04.2018 22:12

Moja matka czekała 5 godzin na przyjęcie do lekarza że złamaną nogą i rzepką na stojąco ( miała nie zawracać gitary ) !!! Po czym dostała opieprz od "pielęgniarek" że miała leżeć i czekać . Szkoda słów. A pielęgniarki niech przestaną się bawić w kto pierwszy ten lepszy tylko od razu biorą karty od ludzi i wpuszczają po kolei !!! Nikt was drogie panie do tej pracy nie zmusza ...

Smolka16.04.2018 21:37

Szpital ocieplili wydali miliony a teraz to zły. Niech wss nr 2.odda.pieniadze.daroczynca. każdy liczył że odtworzą dawny szpital nr 1 dla dzieci z salą.operacyjna itp a tutaj wałek.

chory16.04.2018 16:46

Takie są skutki działania parszywej zmiany, która potrafi tylko obiecywać i wymyślać fałszywe zarzuty. Ta banda nawet nie uszanowała ofiar zbrodni w Katyniu. Tak się zajęli swoim pomnikiem, którego trzeba strzec przed Polakami. Co można powiedzieć o organizacji opieki zdrowotnej. Nie jest zła. Jest beznadziejna. Z propozycji tych nieuków powinni korzystać tylko ci, którzy co którzy popierają tą bandę.

Radio Teheran16.04.2018 16:34

Opieka zdrowotna staje sie coraz mniej dostepna.
Postep, k...

Gość16.04.2018 16:12

Dokładnie znieczulica na cierpiących ludzi standardowe czekanie aż przyjmą od 3 do 4 godz więc na co idą nasze potrącenia na swiadczenia zdrowotne skoro i tak czlowiek zmuszony jest iść prywatnie .

Pokaż wszystkie opinie (8)