Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
16 kwietnia 2018

Zmiana w nocnej i świątecznej opiece medycznej

Zmiana  w nocnej i świątecznej opiece medycznej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od najbliższej środy, tj. 18 kwietnia 2018 roku zmianie ulega miejsce świadczenia opieki nocno-świątecznej dla dorosłych. Z budynku przy ul. Krasickiego 21 w Osiedlu Przyjaźń zostaje przeniesiona do głównego budynku szpitala – Aleja Jana Pawła II 7.

Pomoc w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla dorosłych świadczona będzie na parterze szpitala, obok poradni specjalistycznych.Wejście: od strony poradni specjalistycznych/ dzwonek przy drzwiach/, od strony Izby Przyjęć / wzdłuż niebieskiej linii na korytarzu/.

Dzieci i młodzież do lat 18,w ramach opieki nocnej i świątecznej, nadal będą przyjmowani w budynku przy ul. Krasickiego 21 w Osiedlu Przyjaźń.

Docelowo, po oddaniu do użytku nowego oddziału pediatrycznego, co planowane jest od 1 października 2018 roku – cała nocna i świąteczna opieka medyczna  będzie świadczona w głównym budynku szpitala.

Przeniesienie szybciej NiŚOZ dla dorosłych do głównego budynku szpitala, to rozwiązanie wychodzące naprzeciw zapotrzebowaniom mieszkańców oraz  zapewniające szybsze i skuteczne udzielanie pomocy pacjentom w nagłych wypadkach - dostęp do zaplecza diagnostycznego oraz specjalistów.

Wprowadzona od 1 października 2017 roku nocna i świąteczna opieka  zdrowotna, to przedłużenie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich podstawowej opieki zdrowotnej. W IV kwartale 2017 roku, w ramach tej opieki w Jastrzębiu-Zdroju udzielono dorosłym 2 250 porad. W pierwszym kwartale 2018 roku – 2 575, czyli o 325 porad więcej.

Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej świadczą usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej,  od poniedziałku do piątku od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

WSS2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
zeby17.04.2018 7:59

Co ma do pracy "przemeczonych"lekarzy dobra zmiana? Przeciez takie cyrki dzieja sie juz lata.Zabrac sie za tych pseudofachowcow jezeli maja za ciezko i sie nie podoba to za brame a lekarze za wschodniej granicy przyjma posade z pocalowaniem reki

Bartek16.04.2018 23:39

Nadal głosujcie na dobrą zmianę, macie to co chcieliście.Gratuluję !

Adams16.04.2018 22:12

Moja matka czekała 5 godzin na przyjęcie do lekarza że złamaną nogą i rzepką na stojąco ( miała nie zawracać gitary ) !!! Po czym dostała opieprz od "pielęgniarek" że miała leżeć i czekać . Szkoda słów. A pielęgniarki niech przestaną się bawić w kto pierwszy ten lepszy tylko od razu biorą karty od ludzi i wpuszczają po kolei !!! Nikt was drogie panie do tej pracy nie zmusza ...

Smolka16.04.2018 21:37

Szpital ocieplili wydali miliony a teraz to zły. Niech wss nr 2.odda.pieniadze.daroczynca. każdy liczył że odtworzą dawny szpital nr 1 dla dzieci z salą.operacyjna itp a tutaj wałek.

chory16.04.2018 16:46

Takie są skutki działania parszywej zmiany, która potrafi tylko obiecywać i wymyślać fałszywe zarzuty. Ta banda nawet nie uszanowała ofiar zbrodni w Katyniu. Tak się zajęli swoim pomnikiem, którego trzeba strzec przed Polakami. Co można powiedzieć o organizacji opieki zdrowotnej. Nie jest zła. Jest beznadziejna. Z propozycji tych nieuków powinni korzystać tylko ci, którzy co którzy popierają tą bandę.

Radio Teheran16.04.2018 16:34

Opieka zdrowotna staje sie coraz mniej dostepna.
Postep, k...

Gość16.04.2018 16:12

Dokładnie znieczulica na cierpiących ludzi standardowe czekanie aż przyjmą od 3 do 4 godz więc na co idą nasze potrącenia na swiadczenia zdrowotne skoro i tak czlowiek zmuszony jest iść prywatnie .

Pokaż wszystkie opinie (8)