Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
19 kwietnia 2018

Jak to jest z BHP w JSW? Ma wzrosnąć komfort pracy

Jak to jest z BHP w JSW? Ma wzrosnąć komfort pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa dużą wagę przywiązuje do takiej organizacji pracy, żeby ograniczyć lub nawet wyeliminować wypadki przy pracy. BHP jest jednym z priorytetów JSW.

- Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w JSW są traktowane równorzędnie z produkcją i wynikiem ekonomicznym. W przypadku zarządzania bezpieczeństwem I higieną pracy cel wydaje się być oczywisty, tj. ograniczenie liczby i tego typu zdarzeń, w tym cel „zerowej” liczby wypadków śmiertelnych. Podejście Grupy Kapitałowej JSW zostało zdefiniowane i zawiera się w Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2017-2020 - deklaruje Jastrzębska Spółka Węglowa.

„Jastrzębska” zobowiązuje władze poszczególnych zakładów do zapewnienia niezbędnych środków i zasobów mających na celu kreowanie bezpiecznych postaw pracowników oraz monitorowanie zagrożeń i ograniczanie ich wpływu na środowisko pracy.

- Mimo koniecznych działań optymalizacyjnych po stronie wydatków i wciąż obowiązującego reżimu kosztowego, oszczędności nie mogą być dokonywane kosztem wzrostu ryzyka w zakresie BHP, tj. corocznie zabezpieczane będą środki finansowe na profilaktykę w zakresie BHP, szczególnie na profilaktykę w zakresie zagrożeń naturalnych, technicznych, niezbędne środki ochrony indywidualnej i zbiorowej na poziomie stanowiącym określony procent kosztów ogółem. Także działania w zakresie u nowocześnienia parku maszynowego i rozwiązań mających na celu poprawę warunków pracy przyczynią się do komfortu pracy oraz zwiększenia jej bezpieczeństwa - podkreśla JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa z Gdańskiem Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa z Gdańskiem

Na co JSW przekazuje 300 mln zł? Na co JSW przekazuje 300 mln zł?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
rojber26.04.2018 13:41

JSW dba o BHP w taki sposób że ludzie nie zgłaszają wypadków ze strachu przed konsekwencjami
[ wysłuchania jak u prokuratora , ponowne badania psychologiczne i inne , straszenie przeniesieniem na inny oddział lub na powierzchnię ] Poszkodowany najlepiej jakby sam stwierdził że jest przygłupi i stwierdził że to jego wina np. że był roztargniony , za szybko szedł i skręcił nogę i nie zabezpieczył dziury do której wszedł chociaż na trasie dojścia do oddziału takich dziur są setki . Normalnie śmiech.

Makrela22.04.2018 20:14

no luz bolek pytasz to ci odpowiadam

inzynier BOLEK22.04.2018 14:02

makrela@ no mam wolne to jak mam wiedzieć? rodzine mam olac i dzwonic po kopalni ?

Makrela20.04.2018 11:30

do bolek. to ty nic nie wiesz ze w srode był na 18 stej wypadek na G2 przodowy dostał w głowe kamieniem ale sprawa szybko ucichła . gość nie przytomny pełno krwi

Do Baltazar20.04.2018 9:52

Gdzie zgłaszać, komu zgłaszać jak wszyscy są poosraani ze strachu. Druga rzecz to to że dział BHP działa na korzyść pracodawcy a nie pracownika więc pracownika mają głęboko w doopie. Pracownikowi zostaje ZSIP a z tym to każdy wie jak jest.

Stachu20.04.2018 9:45

Ciekawe jak ukryją wypadek śmiertelny......? Może już mają jakiś pomysł.

Miś ptyś20.04.2018 8:41

To prawda ,jest jednak jeden stary sposób na likwidacje wypadków ,tak stary jak najstarszy zawod świata,zlikwidować druki zgloszeń tak jakby Komus sie o nich przypomniało.

Pokaż wszystkie opinie (27)