Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
19 kwietnia 2018

Jak to jest z BHP w JSW? Ma wzrosnąć komfort pracy

Jak to jest z BHP w JSW? Ma wzrosnąć komfort pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa dużą wagę przywiązuje do takiej organizacji pracy, żeby ograniczyć lub nawet wyeliminować wypadki przy pracy. BHP jest jednym z priorytetów JSW.

- Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w JSW są traktowane równorzędnie z produkcją i wynikiem ekonomicznym. W przypadku zarządzania bezpieczeństwem I higieną pracy cel wydaje się być oczywisty, tj. ograniczenie liczby i tego typu zdarzeń, w tym cel „zerowej” liczby wypadków śmiertelnych. Podejście Grupy Kapitałowej JSW zostało zdefiniowane i zawiera się w Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2017-2020 - deklaruje Jastrzębska Spółka Węglowa.

„Jastrzębska” zobowiązuje władze poszczególnych zakładów do zapewnienia niezbędnych środków i zasobów mających na celu kreowanie bezpiecznych postaw pracowników oraz monitorowanie zagrożeń i ograniczanie ich wpływu na środowisko pracy.

- Mimo koniecznych działań optymalizacyjnych po stronie wydatków i wciąż obowiązującego reżimu kosztowego, oszczędności nie mogą być dokonywane kosztem wzrostu ryzyka w zakresie BHP, tj. corocznie zabezpieczane będą środki finansowe na profilaktykę w zakresie BHP, szczególnie na profilaktykę w zakresie zagrożeń naturalnych, technicznych, niezbędne środki ochrony indywidualnej i zbiorowej na poziomie stanowiącym określony procent kosztów ogółem. Także działania w zakresie u nowocześnienia parku maszynowego i rozwiązań mających na celu poprawę warunków pracy przyczynią się do komfortu pracy oraz zwiększenia jej bezpieczeństwa - podkreśla JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
rojber26.04.2018 13:41

JSW dba o BHP w taki sposób że ludzie nie zgłaszają wypadków ze strachu przed konsekwencjami
[ wysłuchania jak u prokuratora , ponowne badania psychologiczne i inne , straszenie przeniesieniem na inny oddział lub na powierzchnię ] Poszkodowany najlepiej jakby sam stwierdził że jest przygłupi i stwierdził że to jego wina np. że był roztargniony , za szybko szedł i skręcił nogę i nie zabezpieczył dziury do której wszedł chociaż na trasie dojścia do oddziału takich dziur są setki . Normalnie śmiech.

Makrela22.04.2018 20:14

no luz bolek pytasz to ci odpowiadam

inzynier BOLEK22.04.2018 14:02

makrela@ no mam wolne to jak mam wiedzieć? rodzine mam olac i dzwonic po kopalni ?

Makrela20.04.2018 11:30

do bolek. to ty nic nie wiesz ze w srode był na 18 stej wypadek na G2 przodowy dostał w głowe kamieniem ale sprawa szybko ucichła . gość nie przytomny pełno krwi

Do Baltazar20.04.2018 9:52

Gdzie zgłaszać, komu zgłaszać jak wszyscy są poosraani ze strachu. Druga rzecz to to że dział BHP działa na korzyść pracodawcy a nie pracownika więc pracownika mają głęboko w doopie. Pracownikowi zostaje ZSIP a z tym to każdy wie jak jest.

Stachu20.04.2018 9:45

Ciekawe jak ukryją wypadek śmiertelny......? Może już mają jakiś pomysł.

Miś ptyś20.04.2018 8:41

To prawda ,jest jednak jeden stary sposób na likwidacje wypadków ,tak stary jak najstarszy zawod świata,zlikwidować druki zgloszeń tak jakby Komus sie o nich przypomniało.

Pokaż wszystkie opinie (27)