Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 kwietnia 2018

JSW i Famur razem po zagraniczne kontrakty w Azji i Australii

JSW i Famur razem po zagraniczne kontrakty w Azji i Australii
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW i Famur planują sięgnąć po kontrakty w Azji i Australii. Mają one dotyczyć oferty produktowo-usługowej, związanej z wydobyciem węgla w kopalniach głębinowych i odkrywkowych.

Jastrzębska Spółka Węglowa i Famur podpisały 19 kwietnia br. w Katowicach umowę o współpracy przy realizacji wspólnych komercyjnych projektów na rynkach zagranicznych. JSW i Famur przy aktywnym udziale JSW Innowacje oraz JZR zamierzają rozwijać projekty komercyjne w zakresie dostaw rozwiązań i usług zorientowanych na rynki zagraniczne związane z wydobyciem węgla w kopalniach głębinowych i odkrywkowych. Sygnatariusze umowy planują wypracować kompleksową ofertę produktowo – usługową skierowaną na zagraniczne rynki m.in. w Indiach, Indonezji, Kazachstanie, Australii oraz krajach obu Ameryk.

- Współpraca JSW i Famur przy wspólnych zagranicznych projektach to szansa rozwoju dla obydwu spółek. Wierzę, że kooperacja  JSW, największego producenta węgla koksowego, oraz FAMUR SA,  jednego z największych dostawców rozwiązań dla przemysłu wydobywczego, pozwoli przygotować kompleksową, konkurencyjną ofertę, która znajdzie zainteresowanie w zagranicznym sektorze wydobywczym. Jestem przekonany, że współpraca wpłynie pozytywnie na pozycje obydwu spółek oraz przyczyni się do promocji polskiej myśli technicznej i technologicznej na rynkach zagranicznych - mówi Daniel Ozon, prezes JSW.

- Innowacyjne rozwiązania wypracowane przez obszary R&D obu podmiotów, know-how oraz doświadczenie operacyjne to potencjał, który ma szansę być podstawą sukcesu wspólnej oferty na rynkach zagranicznych. Skupiając się na wzroście efektywności wydobycia i automatyzacji tego procesu przy jednoczesnym zwiększaniu bezpieczeństwa ludzi pracujących w strefach zagrożenia, dążymy do powstania Inteligentnej Kopalni, zgodnej z założeniami koncepcji Przemysłu 4.0 Podkreślając rolę wydajności w toku pozyskiwania surowców akcentujemy potrzeby spółek wydobywczych na całym świecie. Liczę, że, zarówno w obszarze produktowym jak i rynkowym, połączenie naszych kompetencji przełoży się na sukces działań prowadzonych w skali globalnej - mówi Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA. 

Podpisanie umowy pomiędzy JSW a FAMUR to kolejne z działań wpisujących się w strategie rozwoju obu Grup,  których celem jest zwiększanie zaangażowania na rynkach światowych. 

 

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej pod względem wielkości produkcji. Podstawową działalność Grupy JSW stanowi produkcja i sprzedaż węgla koksowego i do celów energetycznych oraz produkcja i sprzedaż koksu i węglopochodnych.

FAMUR S.A. należy do czołówki światowych producentów maszyn i systemów stosowanych w górnictwie podziemnym opierającym się o metodę ścianową.

Grupa FAMUR od ponad 100 lat oferuje rozwiązania dla przemysłu wydobywczego. Kluczowe dla Grupy sektory działalności to: górnictwo podziemne i odkrywkowe, branża transportowa i przeładunkowa oraz energetyka.  Spółka FAMUR S.A. od 2006 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większościowym właścicielem spółki jest TDJ Equity I Sp. z o.o., będący spółką zależną TDJ S.A.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
lemoniadowa hiena27.04.2018 9:46

do zazdrosny/weż babę z garami i idz pod spółkę

Gość27.04.2018 4:01

Grupa FAMUR od ponad 100 lat oferuje rozwiązania dla przemysłu wydobywczego.Zgoda ale nie TDJ z którym jest scisle powiązana .Pytanie co chce na tym bardziej skorzystać. ps Tdj chyba szykuje sie teraz do przejęcia czegoś wiekszego zyskowniejszego ?

KRISS27.04.2018 3:45

Jaki udział JSW ,gdzie famur i jsw wspólne strategie za granica . Ja już widzę tu drugie dno .

Gość27.04.2018 3:31

Czyli famur przygotowuje się do wniknięcia w struktury JSW , ciekawie sobie to wykombinowali?

Stachu26.04.2018 12:59

To się zaś będą bawić całe rodziny za granicą. Brak słów.

Zazdrosny 26.04.2018 10:06

Dadza w koncu te zyski czy w h..ja graja ci h..je szrejki

Radio Teheran26.04.2018 9:02

"Innowacyjne rozwiązania wypracowane przez obszary R&D obu podmiotów"

Gdzie ow obrzar znajduje sie w JSW?
Ktos sobie chyba jakis zart urzadza.