Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 kwietnia 2018

Górnik, kolejarz, mechanik, fryzjer. W jakim zawodzie jest praca?

Górnik, kolejarz, mechanik, fryzjer. W jakim zawodzie jest praca?
fot. ZSZ

Jaki zawód wybrać? W jakiej profesji można liczyć na godziwy zarobek? Młodzi ludzie już wybierają szkołę, która zdecyduje o ich przyszłości. Co jest lepsze, ogólniak czy szkoła branżowa?

Można kształcić się wielu zawodach, w szkole branżowej, na przykład: górnik eksploatacji podziemnej, monter nawierzchni kolejowej, ślusarz, elektryk, operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, cukiernik. Są też klasy w techniku: technik transportu kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz technik budownictwa

Zespół Szkół Zawodowych im. Porozumienia Jastrzębskiego oferuje naukę w wielu zawodach W poniedziałek w ZSZ zorganizowano dzień otwarty, podczas którego przybliżono specyfikę różnych profesji.

- Na szczególną uwagę w ofercie szkoły zasługują  kierunki kolejowe. Zespół Szkół Zawodowych, dzięki współpracy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój i Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, jako jedyna w regionie placówka, zorganizuje kształcenie poszukiwanych na rynku  pracowników branży kolejowej - informuje ZSZ.

Podczas ostatnich Jastrzębskich Targów Pracy przedsiębiorcy podkreślali, że coraz trudniej o pracowników, szczególnie tych dobrze przygotowanych. Może warto zatem związać swoją ścieżkę edukacyjną z konkretnym zawodem?

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak znaleźć dobrego fachowca, rzemieślnika? To proste Jak znaleźć dobrego fachowca, rzemieślnika? To proste

Górnicy żądają podwyżek Górnicy żądają podwyżek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Szukam26.04.2018 16:20

roboty takiej jak mają działacze PiS. Nic nie robić tylko knuć i zbierać dużą kasę ogłaszając, że to wszystko społecznie "dla dobra" (siebie i swej beznadziejnej partii)

Radio Teheran26.04.2018 15:00

"widziałeś te nowe pociągi na targach w Genewie"

To jest wszystko lipa. U nas bedzie podziemny dworzec, znaczy nasze pociagi beda od startu lepsze od szwajcarskich. Do tego nasz pociag bedzie skladany jak rowerek, by zmiescil sie pod rondem.

Kiepski26.04.2018 13:35

niestety ale w moim zawodzie to ja pracy nie znajdę,wole na rybki lub działkę niz do roboty zasuwać...

Gość26.04.2018 13:34

W Jastrzębiu znajda pracę wszyscy pod warunkiem że mieszkają gdzie indziej niż Jastrzębie.

Teheran a widziałeś te nowe pociągi na targach w Genewie? Maja skrzydła bo już kolejny wiadukt rozebrany a oni dalej o marzeniach kolejowych.

Pracownik kolejowy26.04.2018 13:03

Dobrze płatna praca ? Deszcz mróz upał. Zapytajcie tych co jeszcze pracują jakie mają zarobki, jakie dojście do pracy . Może tym się zainteresujecie. Przykład Pawłowice Górnicze obsługa JSW brak dojścia z autobusu.

Kolejarz26.04.2018 12:55

Kochani pracuje na koleji ponad 30 lat i nie dajcie się wciągnąć w to bagno jak ja. Psi zarobek. Moja stawka to 2300 . To nie praca tylko służba. Masz wolne A tu telefon do pracy trzeba iść. Jedyny jakiś konkretny zarobek to ma maszynista pociągu inne stanowiska to koszmar.

Radio Teheran26.04.2018 10:54

@Egon

Pora przebudzic sie ze snu
https://www.jastrzebie.pl/2018/03/20/zsz-otwiera-klasy-kolejowe/ 

A tam stoi jak byk:
"Idea wiąże się ze strategicznym projektem, jakim jest odtworzenie w naszym mieście linii kolejowej."

Egon 26.04.2018 10:32

Radio Teheran polecam wyżej ustawić nadajnik. Może czas wyciągnąć go z piwnicy. Wtedy zobaczysz, że węgiel z kopali jest transportowany pociągami i to właśnie na potrzeby tej działalności wprowadzony jest ten kierunek.

Radio Teheran26.04.2018 9:59

Na prawdziwy zarobek mozna liczyc w Jastrzebiu w nieprawdziwej profesji.
Jako czlonek rady czegos, czy zarzadu niespoldzielczej spoldzielni, ew. glowny spelcjalista-pelnoniemocnik.

"Na szczególną uwagę w ofercie szkoły zasługują kierunki kolejowe"

To rzeczywiscie osobliwosc w skali swiatowej.

Ewka4526.04.2018 9:58

Szczególne że mamy wielki dworzec z którego dziennie odchodzi po kilkadziesiąt pociągów:D

Pokaż wszystkie opinie (10)