Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
26 kwietnia 2018

Górnik, kolejarz, mechanik, fryzjer. W jakim zawodzie jest praca?

Górnik, kolejarz, mechanik, fryzjer. W jakim zawodzie jest praca?
fot. ZSZ

Jaki zawód wybrać? W jakiej profesji można liczyć na godziwy zarobek? Młodzi ludzie już wybierają szkołę, która zdecyduje o ich przyszłości. Co jest lepsze, ogólniak czy szkoła branżowa?

Można kształcić się wielu zawodach, w szkole branżowej, na przykład: górnik eksploatacji podziemnej, monter nawierzchni kolejowej, ślusarz, elektryk, operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, cukiernik. Są też klasy w techniku: technik transportu kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz technik budownictwa

Zespół Szkół Zawodowych im. Porozumienia Jastrzębskiego oferuje naukę w wielu zawodach W poniedziałek w ZSZ zorganizowano dzień otwarty, podczas którego przybliżono specyfikę różnych profesji.

- Na szczególną uwagę w ofercie szkoły zasługują  kierunki kolejowe. Zespół Szkół Zawodowych, dzięki współpracy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój i Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, jako jedyna w regionie placówka, zorganizuje kształcenie poszukiwanych na rynku  pracowników branży kolejowej - informuje ZSZ.

Podczas ostatnich Jastrzębskich Targów Pracy przedsiębiorcy podkreślali, że coraz trudniej o pracowników, szczególnie tych dobrze przygotowanych. Może warto zatem związać swoją ścieżkę edukacyjną z konkretnym zawodem?

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Średnie wynagrodzenie w górnictwie to prawie 8 tys. zł Średnie wynagrodzenie w górnictwie to prawie 8 tys. zł

Ruszają darmowe szkolenia. Jest szansa na nowy zawód Ruszają darmowe szkolenia. Jest szansa na nowy zawód

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Szukam26.04.2018 16:20

roboty takiej jak mają działacze PiS. Nic nie robić tylko knuć i zbierać dużą kasę ogłaszając, że to wszystko społecznie "dla dobra" (siebie i swej beznadziejnej partii)

Radio Teheran26.04.2018 15:00

"widziałeś te nowe pociągi na targach w Genewie"

To jest wszystko lipa. U nas bedzie podziemny dworzec, znaczy nasze pociagi beda od startu lepsze od szwajcarskich. Do tego nasz pociag bedzie skladany jak rowerek, by zmiescil sie pod rondem.

Kiepski26.04.2018 13:35

niestety ale w moim zawodzie to ja pracy nie znajdę,wole na rybki lub działkę niz do roboty zasuwać...

Gość26.04.2018 13:34

W Jastrzębiu znajda pracę wszyscy pod warunkiem że mieszkają gdzie indziej niż Jastrzębie.

Teheran a widziałeś te nowe pociągi na targach w Genewie? Maja skrzydła bo już kolejny wiadukt rozebrany a oni dalej o marzeniach kolejowych.

Pracownik kolejowy26.04.2018 13:03

Dobrze płatna praca ? Deszcz mróz upał. Zapytajcie tych co jeszcze pracują jakie mają zarobki, jakie dojście do pracy . Może tym się zainteresujecie. Przykład Pawłowice Górnicze obsługa JSW brak dojścia z autobusu.

Kolejarz26.04.2018 12:55

Kochani pracuje na koleji ponad 30 lat i nie dajcie się wciągnąć w to bagno jak ja. Psi zarobek. Moja stawka to 2300 . To nie praca tylko służba. Masz wolne A tu telefon do pracy trzeba iść. Jedyny jakiś konkretny zarobek to ma maszynista pociągu inne stanowiska to koszmar.

Radio Teheran26.04.2018 10:54

@Egon

Pora przebudzic sie ze snu
https://www.jastrzebie.pl/2018/03/20/zsz-otwiera-klasy-kolejowe/ 

A tam stoi jak byk:
"Idea wiąże się ze strategicznym projektem, jakim jest odtworzenie w naszym mieście linii kolejowej."

Pokaż wszystkie opinie (10)