Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 maja 2018

Maturzyści zaczynają maraton egzaminacyjny

Maturzyści zaczynają maraton egzaminacyjny  Maturzyści z ZS nr 3
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zakwitły kasztany i jak co roku młodzi ludzie zdają swój najważniejszy egzamin w życiu - maturę. Także w Jastrzębiu zaczyna się ten maraton dla 708 abiturientów.

Pierwszy dzień egzaminu to oczywiście język polski - przedmiot obowiązkowy dla każdego, kto chce być szczęśliwym posiadaczem matury. Następny egzamin to matematyka, z którą również muszą obowiązkowo zmierzyć się abiturienci. Często to właśnie ten przedmiot spędza im sen z powiek. Jest też język obcy - tutaj niepodzielnie króluje angielski.  Następnie przyjdzie czas na wykazanie się wiedzą na poziomie rozszerzonym z wybranego przez siebie przedmiotu. Wybrać można pomiędzy wieloma dziedzinami, od przedmiotów humanistycznych po ścisłe.

Egzamin maturalny jest o tyle ważny, że od jego wyników zależy czy i na jakie studia dostanie się kandydat. Oczywiście chętni na tak ambitne kierunki, jak medycyna, prawo czy architektura mogą zdawać więcej, niż jeden przedmiot rozszerzony, aby wykazać się konieczną wiedzą.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie? Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie?

Ruszył maraton maturalny Ruszył maraton maturalny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Opozycja06.05.2018 22:52

A ja znam kogoś,kto zawzial się na rozszerzoną matę i dobrze na tym wyszedł, bo studiuje przsłlosciowy kierunek. Głupoty, że matura to bzdura piszą tylko Ci, którym coś nie pykło .

Gość06.05.2018 8:18

Maturzysta, sprawa jest bardzo prosta. Polska szkoła jest nastawiona na bezmyślne wklepywanie regułek i zwalczanie uczniów myślących, zadających pytania. Bezmyślna nauka pozwala na zdobycie dyplomu, ale okazuje się, że w pracy przydaje się myślenie i inteligencja użytkowa.

Maturzysta05.05.2018 20:10

Ten Wielki egzamin nie pokazuje wiadomości. Znam takich, którzy maturę zdali ledwo, ledwo. Studiowali z wielkimi trudnościami, a dziś są szanowanymi ludźmi z ogromną, prawdziwie imponującą wiedzą. Znam też prymusów, którzy nie sprawdzają sie w pracy. Zasłaniają się papierkami a nie potrafią racjonalnie myśleć. Szef zwolnił takie trzy osoby, bo nic nie potrafiły. Ale, dobrze się zapowiadały.

gość05.05.2018 8:36

W urzędzie miasta też przyjmują osoby z różnymi świadectwami szkolnymi - począwszy od LO, ekspedientek, przedszkolanki, chemiczki, pielęgniarki i inne ....

Gość04.05.2018 15:04

Inne, płatne "uczelnie" też przyjmą wszystko jak leci.

Pocieszenie04.05.2018 10:15

Toruń na studia przyjmuje wszystkich ;)

były uczeń04.05.2018 9:16

Wyrazy współczucia

Pokaż wszystkie opinie (8)