Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 maja 2018

Kto przegonił zagranicznego inwestora z miasta?

Kto  przegonił zagranicznego inwestora z miasta?
fot. UM Jastrzębie

W kwietniu głośna była sprawa rzekomego zignorowania jednego z zagranicznych inwestorów, który był zainteresowany naszym miastem. Wówczas padły zarzuty, że magistrat niewłaściwie potraktował przedsiębiorcę. Jak rzeczywiście było?

Jastrzębski magistrat potwierdza, że zagraniczny inwestor zgłosił się do władz miasta na początku tego roku. W rozmowie z zastępcą prezydenta Romanem Foksowiczem przedstawiciel czeskiej firmy KES - kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o. pytał o możliwość wynajęcia hali magazynowej o wielkości 6-7 tys. m kw. z natychmiastowym terminem wykorzystania. Jednocześnie poinformowano, że firma jest już na etapie podpisywania umowy w tej sprawie z Wodzisławiem Śląskim.

-  W związku z tym, że miasto nie posiada gotowej hali pośredniczyliśmy w rozmowach z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i lokalnymi przedsiębiorcami. Firma KES poinformowała nas również, że poszukuje pracowników, zatem firma została skierowana do Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie była nawiązana współpraca w tym zakresie - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

Z informacji, które uzyskaliśmy w urzędzie miasta, wynika, że podejmowane są działania zmierzające do scalenia i wtórnego podziału działek (okolice ul. Dębina) tak, aby inwestorzy zainteresowani wybudowaniem hali pod wynajem mieli zapewniony odpowiedni teren - ok. kilkunastu arów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto w oku "Wielkiego Brata" Miasto w oku "Wielkiego Brata"

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Kkk20.05.2018 8:00

U Nas rządzą komuniści i nikogo nie będą się prosić.

Grzegorz Braun w Jastrzębiu!19.05.2018 23:18

Obraz nędzy i rozpaczy...

Prawdomowny19.05.2018 16:21

@PO-zdrawiam: kto mowi od razu o halach przeznaczonych na produkcje. Hale magazynowe rozwijajacej sie branzy TSL sa uniwersalne a lokalizacje mamy bardzo dobra lecz do tego widzisz potrzeba troche oleju w glowie a nie suche kwiatki o przerwach miedzy lekcjami.

Marek19.05.2018 10:29

Wkurza mnie ta cała sytuacja w naszym mieście . Najpierw firma austriacka informuje o lokalizacji swojej fabryki z branży automotiv w SWD , potem czeska , następni czekaja w kolejce ! A my na co czekamy ???? Na kolejną tragedię w kopalniach jastrzębskich bo nie ma alternatywy pracy w Jastrzębiu ? Głosowałem na Panią bo uważałem że Janecki to leń , ale Pani przebija go w całej okazałości ! Jestem TOTALNIE zawiedziony sytuacją w Jastrzębiu za Pani rządów !!!!

Gornik19.05.2018 7:29

Pisowska obłudo odajdz czym szybciej tym lepiej.Górnik.

Gość18.05.2018 21:40

A tymczasem prywatny przedsiębiorca sprowadził do Wodzisławia kolejnego inwestora. Tym razem z Chin. W kolejce czeka inwestor z Włoch. A pani Grela dalej kręci filmy z udziałem Anny Hetman?

GW18.05.2018 18:25

Tak swoją drogą to przecież Pani Prezydent powołała pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości, czyli Panią Izabelę Grelę. Fajnie by było widzieć jak ów pełnomocnik wykazał się w tej sprawie.
Tymczasem z artykułu wynika, że inwestor był delegowany do innych instytucji - jak to w Polsce przecież bywa. Zasada "jednego okienka" w praktyce (? ?? ?? ??).

Pokaż wszystkie opinie (27)