Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
25 maja 2018

Nie wszyscy uczniowie klas górniczych otrzymają "250+"

Nie wszyscy uczniowie klas górniczych otrzymają "250+"
fot. shutterstock

Uczniów szkół górniczych pewnie ucieszyła wiadomość, że otrzymają stypendium za chodzenie do szkoły - 250 zł brutto. Jednak nie wszyscy przyszli górnicy mogą liczyć na tzw. „250+”.

Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała się wypłacić 250 zł brutto miesięcznie tym uczniom, którzy w danym miesiącu nie opuszczą ani jednej lekcji bez usprawiedliwienia. Najlepsi mogą liczyć także na specjalne stypendia za wyniki w nauce. Po zakończeniu każdego roku szkolnego spółka będzie przyznawać nagrodę specjalną trzem najlepszym uczniom klas górniczych, dostaną oni  1,5 tys. zł, 1 tys. zł oraz 800 zł brutto.

Jednak stypendium to będą mogli pobierać jedynie nowo przyjęci uczniowie. Nie dotyczy to tych młodych ludzi, którzy już wcześniej rozpoczęli naukę w klasach górniczych.

Potwierdzenie tego faktu znajduje się w piśmie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które dotyczyło stypendiów.

- Głównym założeniem programu stypendialnego jest zachęcenie młodych ludzi do podjęcia nauki w klasach o profilu górniczym, a w przyszłości do podjęcia pracy w kopalniach JSW SA. Program stypendialny wpisuje się także w przyjętą przez Ministerstwo Edukacji. Narodowej koncepcję odbudowy i rozwoju szkół branżowych oraz technicznych - informuje JSW w piśmie z 18 kwietnia br.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
zeby31.05.2018 9:00

Gośc.Sto procent racji.Pozdrawiam.

Gość30.05.2018 21:29

Zeby

Ale ludzi kłócących się na poziomie jest mało a cała reszta to tylko cwaniaki z klawiaturą w ręku. I wiedzą zdobytą podsłuchaniem rodziców i dzieci w piaskownicy.

Pozdrowienia.

zeby30.05.2018 8:05

Witam Cie Gośc.Jak to nazwałeś nasze przepychanki były przynajmniej na jakimś poziomie i zakończyły sie w zgodzie,a w tym wypadku ten ''mądry inaczej''osiągnął poziom dna.Dyskusja z tym osobnikiem jest daremna wiec chyba sobie odpuszcze bo ten koleś jest wstanie zrobic komuś lub sobie jakąś krzywde.Nigdy nie wiadomo w jakim stanie rano sie obudzi i czy w nerwach nie zapomni zażyc lekarstwa. Pozdrawiam.

Gość29.05.2018 23:09

Zeby

Ty to masz pecha. Nie dawno ze mną się przepychałeś teraz następny mądry inaczej.
Powodzenia.

zeby29.05.2018 19:55

max.Znowu pokazałeś jaki jesteś kozak.Jeżeli twoje wykształcenie jest takie jak piszesz to szkoda tego czasu który tam spedziłeś i nerwów Twoich rodziców którzy na pewno sie zamartwiali czy ich zakompleksiona pociecha da sobie rade wśród normalnego społeczeństwa.Dajesz coraz wiecej powodów by stwiedzic że Twoje wykształcenie zdało sie psu na bude.Matoła to sobie poszukaj w swoim otoczeniu ale z tym może byc kłopot wiec spojrzyj w lustro.

max29.05.2018 16:50

zeby możesz być komuchem bo komuchem się jest z poglądów, a nie z czasu w którym się urodziło matole bez szkoły. Podstawy. masakra jesteś. Takiego matoła to jeszcze nie spotkałem. Pewnie że jest wątpliwe bo nie masz poęcia czym pisze :))))))

zeby29.05.2018 14:56

max.Emerytury sie nie dochrapałem tylko wypracowałem.Czy oprócz ubliżania nie masz nic ciekawego do napisania?Pisałeś o wolniej Polsce a teraz narzekasz masz rozdwojenie jażni czy coś innego w tym chorym rozumku sie narodziło?Co do Twojego wykształcenia to po Twoich wpisach jest ono wielce wątpliwe.To że jesteś niezaradny i nic nie potrafisz w życiu osiągnąc to nie wina ustroju ani tym bardziej moja.Jak moge byc komuchem jeżeli w 89r miałem 18 lat?Na koniec rada,naprawde zgłoś sie do jakiegoś specjalisty w pzp Twój stan psychiczny naprawde jest nieciekawy.

Pokaż wszystkie opinie (29)