Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
11 czerwca 2018

W więzieniu działają dla dobra innych

W więzieniu działają dla dobra innych
fot. Bartłomiej Sułkowski / Zakład Karny Jastrzębie

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju znany jest z tego, że często odbywają się tam akcje krwiodawstwa. Tym razem w ZK zainaugurowano ogólnopolską akcję honorowego oddawania krwi przez funkcjonariuszy i pracowników SW pod nazwą "Pomagamy i pamiętamy - 100 lecie Służby Więziennej i odzyskania niepodległości".

W trakcie akcji w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zebrano prawie 10 litrów cennego daru. W samej akcji brało udział 30 osób, z czego 20 z nich to funkcjonariusze i pracownicy jastrzębskiej jednostki.

- Wśród krwiodawców znaleźli się także uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu, którzy po oddaniu krwi mieli okazję zwiedzić jednostkę oraz uczestniczyć w prelekcji o profilaktyce antynarkotykowej. Nie jest to pierwsza taka akcja, którą organizuje Klub HDK funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Jastrzębiu. Dodatkowo, zgodnie tradycją klubu, zbierano słodycze dla dzieci z okazji Dnia Dziecka - informuje jastrzębski Zakład Karny.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj pomagamy oddając krew Dzisiaj pomagamy oddając krew

Strażnicy więzienni i straż miejska pomagają ludziom Strażnicy więzienni i straż miejska pomagają ludziom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
ed13.06.2018 23:01

Myslę, że gdyby więźniowie mogli oddać krew też by oddali.