Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 lipca 2018

Pediatria w jastrzębskim szpitalu zawieszona do 30 września

Pediatria w jastrzębskim  szpitalu zawieszona do 30 września
fot. Damian Hetman

Na trzy kolejne miesiące przedłużono termin, w którym zawieszony będzie oddział pediatryczny jastrzębskiego szpitala. Jeśli po tym terminie oddział nie zostanie uruchomiony - zostanie zamknięty.

Nadal nie ma chętnych medyków do pracy na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Brak kadr był powodem tego, że zawieszono funkcjonowanie tego oddziału w terminie 1.04-30.06. W tym czasie dyrekcja prowadziła szeroką akcję informacyjną, aby pozyskać lekarzy, jednak nie przyniosła oczekiwanych skutków. Nastąpiło przedłużenie czasu, w którym oddział nie będzie przyjmował małych pacjentów o kolejne trzy miesiące tj. 1.07-30.09. Jeśli w tym okresie nie zgłoszą się chętni do pracy, trzeba będzie zamknąć oddział i na nowo wdrożyć procedurę jego uruchomienia.

Przypomnijmy, że dyrekcja WSS 2 przenosi oddział pediatryczny budynku przy ulicy Krasińskiego do budynku głównego szpitala. Został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę części pomieszczeń znajdujących się przy al. Jana Pawła II. Wszystko wskazuje, że na przełomie jesieni i zimy tego roku najmłodsi pacjenci będą mogli korzystać z nowego oddziału. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln zł.

WSS nr 2 poszukuje lekarzy w następujących specjalizacjach: pediatrii, chorób wewnętrznych i dziedzin pokrewnych - gastroenterologii, nefrologii, kardiologii w oddziałach wewnętrznych, kardiologii, reumatologii, nefrologii, anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii, chirurgii ogólnej oraz podstawowej opieki zdrowotnej i pełnienia dyżurów w izbie przyjęć.

Wszelkich informacji dotyczących zatrudnienia lekarzy można zasięgnąć dzwoniąc pod numer tel.: 32 4784520.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin

Zderzenie samochodów. Kobieta w szpitalu Zderzenie samochodów. Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
do godz. 9.1010.07.2018 17:19

Ten szpital padł na pyszczek na rządów PO-PSL i co roku pada dalej. Może zmienić np,. dyrekcję lub organizację pracy szpitala!!!!

do mieszkaniec10.07.2018 9:32

Co Ty człowieku pieprzysz, ten szpital, jak i cała służba zdrowia to fikcja od dawna. Dopóty, dopóki służba zdrowia będzie państwowa, tak to będzie wyglądać.

mieszkaniec10.07.2018 9:10

Dopóki PiS nie wziął się za reformę służby zdrowia szpital funkcjonował dobrze. To kolejna deforma dobrej zmiany

gość09.07.2018 18:31

Szpital podlega pod marszałka województwa, p. Saługę też z PO - a nie pod wojewodę śląskiego!!! Saługa i Hetmanowa martwią się o kolej, a to nie jest ich zadanie, ale Rządu!!!! Powinni zając się tym co należy do ich obowiązków, a nie promocją w celach wyborczych!!!.

gość09.07.2018 18:01

Pani Hetman powołała dyrektora szpital do rady nadzorczej wodociągów na zastępce przewodniczącego. rady. Kasa z tego tytułu duża więc pani dyrektor ma mało czasu na pracę i organizację pracy w szpitalu!!! Widać, że pani z PO dba o swojaków, bardzo mierni ale za to wierni za kasę!!!

donatan09.07.2018 14:25

Widać Rybnik bardzo działa, aby uziemić jastrzębski szpital. Historia się powtarza sprzed kilkunastu lat, kiedy to władze Rybnika lobbowały aby przenieść najlepsze oddziały jastrzębskiego szpitala do Rybnika wraz ze sprzętem i personelem. Wtedy się nie udało, a teraz? Nasi "pszyjaćele" z Rybnika nidgy nie śpią.

Prawda w oczy kole09.07.2018 14:19

Smutne jest to, że wyznawcy PiS próbują upychać politykę nawet tam, gdzie nie jest miejsce. Szpital jako podmiot podlega Wojewodzie, a nie prezydent Miasta. Z tego tytułu też, to nie UM ma starać się o środki na pracę poszczególnych oddziałów, a właśnie zwierzchnicy z Katowic.

Jasno09.07.2018 13:12

Ten szpital nie jest miejski tylko wojewódzki. To Wojewoda powinien dbać o pieniądze dla szpitala. Miasto wspomaga, ale nie może dać dużo. Miasto ma swoje wydatki.
Ale jest pytanie: Dlaczego ulica Harcerska ma być remontowana? Nawierzchnia ulicy nie jest zniszczona.
Dlaczego UM nie może pomalować 2 miejsc parkingowych dla inwalidów na parkingu przy Harcerskiej? W czym trudność? Komendant SM widzi przez okno co się dzieje na parkingu i nie reaguje. Dlaczego?

Ostrzezenie nie na temat09.07.2018 13:04

UWAGA Na otwarte drzwi do bloków! Ostatnio, mieszkańcom znikają rzeczy. W Jastrzębiu grasują w blokach złodzieje. Sprawdzają delikatnie, czy drzwi do mieszkania są otwarte. Jeśli są, wchodzą i zabierają co im wpadnie w ręce. Często łupem są portfele, klucze, ubrania a nawet drobiazgi. Okradzeni nie wiedzą gdzie zostali okradzeni. Sądzą, że to czego nie mogą znaleźć, zgubili. Gdy złodziej zostanie dostrzeżony, udaje, że pomylił mieszkania, bloki bo się zgubił, lub jest pijany, itp. Ci którzy celowo pozostawiają otwarte drzwi na klatkę schodową są podejrzewani o współpracę ze złodziejami. Nie biorą udziału w samym złodziejstwie. Tylko otwierają drzwi blokując kamieniem lub nogą, którą spółdzielnia lub sami mieszkańcy przykręcają do drzwi.

Wasabi09.07.2018 11:12

My tu sobie gadu gadu a tymczasem największy gangster stulecia z Torunia niejaki ojciec Rydzyk dostał od naszego rządu PiS.....UWAGA! 170 000 000 zł (słownie sto siedemdziesiąt milionów złotych)!!!! I dalej nie wiadomo na co , ponieważ nigdy z tych pieniędzy się nie rozliczył albo nie rozliczy. W PiZdu z WAMI. Spotkamy się przy urnach wyborczych HIPOKRYCI!!!

Pokaż wszystkie opinie (23)