Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 sierpnia 2018

Autokarem do Katowic w ciągu 60 minut z Wi-Fi na pokładzie

Autokarem do Katowic w ciągu 60 minut z Wi-Fi na pokładzie
fot. facebook.com/FlixBusPL

Już teraz można dojechać do stolicy województwa w ciągu 60 minut i to komfortowym autokarem z Wi-Fi na pokładzie. Z takiego połączenia mogą już korzystać jastrzębianie. Od niedawna w Jastrzębiu obecny jest nowy przewoźnik - FlixBus.

Autobusy odjeżdżają z dworca Arki Bożka. To przewoźnik, który wcześniej znany był pod nazwą Polski Bus. Rezerwacji miejsca można dokonać za pośrednictwem Internetu i kupić bilet w cenie 5-7 zł za przejazd z Jastrzębia do Katowic. Według przewoźnika autobusy mają dojechać do stolicy województwa w ciągu 60 minut.

W autobusie są duże, wygodne siedzenia, zapewniony dostęp do toalety, Wi-Fi, gniazdka elektrycznego. Znacznie skraca się czas podróży, ponieważ pojazd jedzie autostradą. Jastrzębianie bezpośrednio mogą dojechać również do Krakowa w czasie 2,5 godz. w cenie 9-15 zł. Podróż do Wrocławia zajmie 4,35 godz. i będzie kosztować 30 zł.  Możliwe są przesiadki, na przykład w Katowicach, wówczas uzyskuje się połączenie z wieloma miastami europejskimi - Pragą, Berlinem, Lwowem i innymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Prawdomowny07.08.2018 18:39

Jak ktoś jest na tyle zacofany, ze nie potrafi kupić biletu online to niech się nadal gniecie w śmierdzącym D lub w ogóle nie rusza się z tej betonowej wiochy. Ogarnijcie się.

Do do bastek04.08.2018 19:18

Tak,cieżko coś tam znależć bo tam jedzie niby tylko jeen autobus dziennie do katowic i to poludniu.

Do nie spełniają04.08.2018 19:16

Dla chcącego nic trudnego,ludzie którzy nie chca jezdzić u braci jak sardynki w puszcze to zamówią sobie bilet online u nowego przewoznika.

Nie spełniają ...04.08.2018 16:15

Firma nie spełniająca potrzeb klientów wypada z gry. Autobusy z Jastrzębia do Bielska-Białej, Katowic i innych pobliskich miejscowości muszą dawać możliwość kupowania biletów u kierowcy. Dla mieszkańców to nie są wielkie wyprawy do innego miasta. To normalna codzienność. Nie wszyscy mają dostęp do internetu, oraz czas i ochotę aby płacić via sieć. W dodatku każda wpłata jest w pewnym stopniu ryzykowna.
Jeśli FlixBus szybko nie zmieni swoich złych zasad, to wypadnie z gry.

Tajemnicza04.08.2018 13:08

Wszystko fajnie,a może firma FlixBus uruchomiła by chociaż jedno połączenie dziennie z Jastrzębia w kierunku Bielska-Białej,bo jak na razie wydostanie się z Jastrzębia do Bielska nie mając auta to koszmar.

Abc03.08.2018 20:47

I dobrze, może D..... podciągnie standard bo na razie to normalnie jak marszrutka na Ukrainie.

Byk03.08.2018 12:59

Jaki jest rozkład jazdy z Jastrzebia. Bo wchodząc na strone internetową to tylko znalazłem jeden i to po południu?!

Pokaż wszystkie opinie (41)