Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-5°
6 sierpnia 2018

Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem

Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem
fot. storyblocks.com

Jastrzębski szpital oferuje bezpłatne zajęcia z zakresu porodu, opieki nad noworodkiem, odżywiania, karmienia naturalnego, szeroko rozumianego rodzicielstwa.

Udział w kursie jest bezpłatny i można zapisać się na niego od 20 tygodnia ciąży. Zajęcia obejmują 10 spotkań w czasie 2-3 miesięcy. Będą odbywać się raz w tygodniu w terminie od 1 września br. Rodzice otrzymają certyfikat ukończenia zajęć.

Podczas kursu będzie można poznać standardy opieki okołoporodowej wraz z obejrzeniem bloku porodowego. Zostaną przeprowadzone zajęcia relaksacyjne i ogólnousprawniające dla kobiet ciężarnych z elementami tańca i jogi, muzykoterapii i aromatoterapii. Uczestnicy zostaną zaznajomieni z zasadami zdrowego stylu życia, odżywiania w okresie cięży i w połogu. Będzie mowa o komunikacji prenatalnej, czyli o kontakcie z dzieckiem w łonie matki. Nie zabraknie informacji o przebiegu porodu, metodach łagodzenia bólu, porodu rodzinnego. Ostatnia porcja informacji będzie dotyczyła badań, jakim podlega noworodek, skali Apgargera, koniecznych szczepień.

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany personel medyczny, który zachęca do udziału w nich. Warto odpowiedzialnie podejść do narodzin swojego dziecka, aby zapewnić mu jak najlepszą opiekę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość07.08.2018 18:12

Niemka za urodzenie dziecka w przeliczeniu dostaje 40 000zł. Polka 1000zl.

Gość06.08.2018 11:27

W której knajpie szpital będzie prowadził zajęcia?

KAZ06.08.2018 10:42

Dziecko w pierwszym dniu narodzenia dostaje numer PESEL i już jest niewolnikiem. W czasie wojny w Oświęcimiu były nadawanie takie numery.