Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 sierpnia 2018

Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem

Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem
fot. storyblocks.com

Jastrzębski szpital oferuje bezpłatne zajęcia z zakresu porodu, opieki nad noworodkiem, odżywiania, karmienia naturalnego, szeroko rozumianego rodzicielstwa.

Udział w kursie jest bezpłatny i można zapisać się na niego od 20 tygodnia ciąży. Zajęcia obejmują 10 spotkań w czasie 2-3 miesięcy. Będą odbywać się raz w tygodniu w terminie od 1 września br. Rodzice otrzymają certyfikat ukończenia zajęć.

Podczas kursu będzie można poznać standardy opieki okołoporodowej wraz z obejrzeniem bloku porodowego. Zostaną przeprowadzone zajęcia relaksacyjne i ogólnousprawniające dla kobiet ciężarnych z elementami tańca i jogi, muzykoterapii i aromatoterapii. Uczestnicy zostaną zaznajomieni z zasadami zdrowego stylu życia, odżywiania w okresie cięży i w połogu. Będzie mowa o komunikacji prenatalnej, czyli o kontakcie z dzieckiem w łonie matki. Nie zabraknie informacji o przebiegu porodu, metodach łagodzenia bólu, porodu rodzinnego. Ostatnia porcja informacji będzie dotyczyła badań, jakim podlega noworodek, skali Apgargera, koniecznych szczepień.

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany personel medyczny, który zachęca do udziału w nich. Warto odpowiedzialnie podejść do narodzin swojego dziecka, aby zapewnić mu jak najlepszą opiekę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów. Kobieta w szpitalu Zderzenie samochodów. Kobieta w szpitalu

Kolejne zakażenia w Jastrzębiu. Następna osoba w szpitalu Kolejne zakażenia w Jastrzębiu. Następna osoba w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość07.08.2018 18:12

Niemka za urodzenie dziecka w przeliczeniu dostaje 40 000zł. Polka 1000zl.

Gość06.08.2018 11:27

W której knajpie szpital będzie prowadził zajęcia?

KAZ06.08.2018 10:42

Dziecko w pierwszym dniu narodzenia dostaje numer PESEL i już jest niewolnikiem. W czasie wojny w Oświęcimiu były nadawanie takie numery.