Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
23 sierpnia 2018

8 mln zł na przebudowę SP 1

8 mln zł na przebudowę SP 1
fot. pixabay

Szkoła Podstawowa nr 1 otrzyma nowoczesne oblicze. Na modernizację budynku miasto przeznaczy 8 mln zł.  Środki pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

Do istniejącego już budynku SP nr 1 przy ul. Pszczyńskiej ma zostać dobudowane czterooddziałowe przedszkole publiczne. Zostaną do niego przeniesione dzieci z PP nr 7. Do budynku zostanie dobudowane bezpieczne dojście - chodnik, prowadzący od ulicy Pszczyńskiej do wejścia głównego szkoły oraz parking. Nie zabraknie również placu zabaw. W całym obiekcie zostanie przeprowadzona termomodernizacja, wymiana instalacji grzewczych wraz z wymianą kotła węglowego na gazowy. Na dachu zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna.

Kompleks budynków zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę pochylni i windy osobowej w części przedszkolnej, która będzie połączona ze szkołą.

- Termin rozpoczęcia i zakończenia prac uzależniony jest od podpisania umowy o dofinansowanie oraz od terminu podanego przez wykonawcę w ofercie przetargowej. Przewiduje się, że zakończenie prac w zakresie szkoły nastąpi do końca sierpnia 2019 r. w zakresie przedszkola do końca jesieni 2019 r. Przy czym termin realizacji może ulec skróceniu. Boisko będzie mogło zostać wykonane po zakończeniu prac budowlanych -  informuje prezydent Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Rodzice wypili mi wódkę" "Rodzice wypili mi wódkę"

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość23.08.2018 21:28

Miejscowi Pana Ryśka znają i jedni mają go za kogoś a inni gdzieś wybory pokarzą których więcej jest i oczywiście jak pójdą zagłosować.
Fakt jest taki że budzi się z letargu średnio co 4 lata tak na około 3 miesiące przed wyborami. Ale co wybrzydzać inni mają prawie to samo.

Gość23.08.2018 20:23

Bo PP7 przeszkadza w węźle komunikacyjnym który to jest w planach na trasie obwodnica / Pszczyńska/ Północna dworzec. Jóź kilka lat to trwa ale może ruszy? I tereny inwestycyjne za kinem Centrum.

do Tak K323.08.2018 18:00

Jesteś Niemcem? Bo dotacje z UE głównie pochodzą od niemieckiego podatnika. Bilans składek jakie wpłaca Polska i tego co dostaje jest dodatni. Więc żaden polski podatnik tu nic nie dopłaca.

W czerwcu 2018 r. saldo rozliczeń netto pomiędzy Polską a budżetem Unii Europejskiej przekroczyło 100 mld euro - informuje Ministerstwo Finansów. Z unijnego budżetu do Polski trafiło 150,2 mld euro, polskie składki wyniosły 49,3 mld euro.

ciekawy23.08.2018 16:13

Najpierw 8 mln na sp 17, teraz na sp 1..Czy te szkoły mają ze sobą coś wspólnego..?

Tak K323.08.2018 14:32

"Pieniądze z UE " to pieniądze z naszych podatków pomniejszone o koszty utrzymania takich Junkerów i Timermansów i całej milionowej armi urzędników , którzy " pracują " nad kątem krzywizny banana i ilością wody w spłuczce , wymyślili ograniczenie mocy odkurzaczy za wyjątkiem odkurzaczy do stosowania za zewnątrz , więc producenci piszą na metce " nie nadaje się do stosowania wewnątrz pomieszczeń" to samo z żarówkami zwykłymi teraz to jest urządzenie grzewcze ... nie nadaje się do pomieszczeń taka to jest radosna twórczość unijnych urzędników

K323.08.2018 13:19

Tak panie @podatnik, budżet UE jest z podatków wszystkich obywateli, tyle, że jeśli nie wykorzystamy dofinansowania w naszym mieście to wykorzystają go w jakimś mieście w Bułgarii a nie wróci ono do naszych kieszeni.

podatnik23.08.2018 11:32

A budżet Unii Europejskiej , pochodzi z naszych podatków proste .Chyba ze ktoś myśli że UE ma drukarnię Euro na księżycu

Pokaż wszystkie opinie (12)