Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
26 października 2018

Nagroda Arabii Saudyjskiej dla jastrzębian

Nagroda Arabii Saudyjskiej dla jastrzębian
fot. ZS 6

Minęło dopiero półtora miesiąca od sukcesu uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Kanadzie, a „Sobieszczaki” znów świetnie prezentują się przed światem. Mowa tutaj o wydarzeniu zorganizowanym na Politechnice Warszawskiej - International Warsaw Invention Show IWIS 2018.

W konkursie wzięły udział dwa projekty tworzone przez uczniów. Pierwszy z nich - CBS Care Blinding System, tworzony przez Jana Hadalskiego wraz z kilkoma absolwentami pod okiem pana Krzysztofa Smyczka, zdobył złoty medal i nagrodę specjalną Arabii Saudyjskiej. W pracę nad realizacją projektu włączone jest także Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju. Drugą innowacją była platforma edukacyjna EDUCHEMLAB. Cały zespół projektowy, który liczy kilkanaście osób reprezentowali Piotr Bujna i Artur Gonsior. Promotorami prac są pani Barbara Halska i pan Jerzy Maduzia. Korekty wprowadza pani Dorota Ostrowska, a funkcję tłumaczek pełnią panie Ewa Maduzia i Joanna Seweryn. Praca zdobyła platynowy medal, nagrodę specjalną Arabii Saudyjskiej i wyróżnienie Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

- Nasz szkoła  już kolejny rok z rzędu bierze udział w tym wydarzeniu. Trwa ono 3 dni i skupia wynalazców nie tylko z Polski, ale także z innych części świata. W tej edycji konkursu uczniowie ZS6 pełnili także funkcje organizacyjne. Oprócz przygotowywania medali, asystowania organizatorom i współpracy z wystawcami pomagali także w ceremonii zakończenia popisując się swoją znakomitą znajomością języka angielskiego podczas występu. Wszyscy wspominają ten wyjazd nie tylko jako bogaty w sukcesy, ale także jako świetną okazję by poznać się nawzajem, nawiązać kontakty i nauczyć się czegoś od siebie. Oby jak najwięcej takich aktywności! - mówi Barbara Halska, nauczyciel ZS nr 6.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wypłaci premię z zysku dla pracowników za 2018 r. JSW wypłaci premię z zysku dla pracowników za 2018 r.

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Już na studiach do 7:1330.10.2018 10:28

Ja skończyłam i jestem zadowolona.
Widać że masz głos boś albo niezadowolony albo się nie dostałeś. Wybryków było mało a prestiż jest.
Znam rodziny co narzekają tak jak ty tylko dlatego że ich wróbelki się nie dostały.
A z moja młodszą siostrą do technikum w innej szkole chodzą uczniowie. Odpad s Sobieskiego co nie dał rady. Dobrze że połapali się w porę i zmienili szkołę. Ale z drugiej strony szkoda że zajmowali komuś miejsce na starcie.
Pozdrawiam mechatroników.

Do już na studiach30.10.2018 7:13

Ale tutaj niezdolnych zazdrośników ???? heh Sobieski sam się obroni, nie musi nic nikomu udowadniać, szczególnie tym zmyslajacym hejterom. Tutaj hejterem jest jedna i ta sama osoba, jakby ktos nie wiedział i to jeszcze nie powiązana z Sobieskim . Heh

Już na studiach29.10.2018 23:04

Tak jak tu piszą. Skończyłam ten kierunek w roczniku 16/17 Dotyczy to mojej klasy ale nie mojej grupy.
Było kilka grup robiących różne projekty. Nagle 2 grupy zostały zamienione projektami. Nikt nie wiedział dla czego. Plotka szła że to sprawka rodzica jednego z prekursorów nauki. Na rozstrzygnięciu konkursu okazało się to prawdą. Rodzic dumny jak paw ze swojego wróbla. A wróbel robił i nawet nie wiedział co takie było parcie na niego.
Pozdrawiam mechatroników.

:)29.10.2018 21:24

Proszę Państwa - jeśli ktoś nie wierzy w samodzielność prac uczniów to zapraszam, może warto spotkać autorów twarzą w twarz niż pisać nic nie warte komentarze. Krytyka jest cenna, hejt już nie. Pierwsze trzeba umieć przyjąć, a na drugie być odpornym. :) Pozdrawiam.

do popularny do Huzar Dziś o 13:1229.10.2018 15:44

Kilka lat temu kończyłem ten popularny kierunek. W 4 robiliśmy pewien projekt. Podział na zadania wedle umiejętności. Przyszedł tatuś kolegi i jego kochanka i wielka decyzja
-Nasz Romuś robi to i to
-ale to moja działka
-nie to Romuś zrobi
Zlecili robotę Romusia firmie można powiedzieć całkiem obcej w tej dziedzinie.
A ja że mam zainteresowanie,smykałkę i plotery do wykonania tej "rzeczy" robiłem całkiem co innego nie w mojej gestii.
Przy innych projektach były jeszcze większe parcia pseudo rodziców.
W dokumentacji i na samym projekcie są tabliczki kto wykonywał a powinne być imiona i nazwiska rodziców.w większości bo są zdolni co sami coś potrafią.

popularny do Huzar29.10.2018 13:12

Skończ hipokryto !!!
Bogaci rodzice mówisz ? :))))
Zżera cię zawiść kolego...
Wsparcie szkoły jest kluczowe w realizacji i wdrażaniu pomysłów stworzonych przez samych uczniów, których ciężka praca i talent znajduje świetny grunt i wyczucie kadry nauczycielskiej.
Jak spotkasz starszego pana w czapce z napisem Canada to będzie ten "bogaty" :)) ojciec kolejarz, jednego z tych uzdolnionych którzy zgarniają nagrody wszędzie gdzie się pojawią, min z Genewy i Toronto.
Jak , twoim zdaniem , uczniowie prezentują pełne możliwości i strukturę programistyczną projektu który jest kupiony na zlecenie ?:)))
Marny byłeś i tyle... i jak sam napisałeś , szkoła była dla ciebie chyba tylko "przejściową"... nie powinieneś się tym chwalić... zmarnowałeś świetne możliwości.
Jeśli chodzi o pieniądze to głównym źródłem finansowania jest sponsoring ciekawych pomysłów przez firmy zewnętrzne jak np. Samsung, żywnie zainteresowany tym czym zajmuje się szkoła.
A ty Huzar.... weź.....

Gość28.10.2018 18:42

Bardzo dobra i formacja. Precz z zazdrosnikami!

Pokaż wszystkie opinie (18)