Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 listopada 2018

Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk

Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk
fot. JSW / Agnieszka Materna

W czwartek wieczorem, około godziny 20:30 mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju poczuli mocne wstrząsy. Wstrząsy było czuć również w Rybniku, Żorach czy Czerwionce-Leszczynach. Nieoficjalnie epicentrum wstrząsu wystapiło na terenie kopalni Budryk w Ornontowicach. Wstępnie, żadnemu z górników nic się nie stało.

Początkowe informacje mówili o wstrząsie w KWK Marcel w Radlinie. Później nieoficjalnie dowiedzieliśmy o wstrząsie w kopalni Pniówek w Pawłowicach, jednak Jastrzębska Spółka Węglowa zaprzeczyła tym doniesieniom. Ostatnie informacje mówią, o wstrząsie w okolicach kopalni Budryk.Wiadomo jednak, że potężny wstrząs był odczuwalnej w dużej części naszego regionu. Być może wstrząs miał inne źródło niż związane z wydobyciem węgla.

- Był to wstrząs eksploatacyjny na terenie kopalni Budryk. Załoga została wycofana. Na chwilę obecną nie mam informacji, aby ktoś z pracowników ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Obecnie wdrażana jest procedura przewidziana w takich sytuacjach - mówił dyspozytor kopalni Budryk, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wstrząs miał siłę 3,9 stopnia w skali Richtera. Epicentrum wstrząsu była kopalnia Budryk w Ornontowicach w powiecie mikołowskim, a precyzyjniej ściana D1 358/1 na głębokości 1050 m.

Około godziny 20:30 lawinowo zaczęły do nas spływać informacje od mieszkańców, którzy poczuli wstrząs. Był odczuwalny m.in. na ulicy Harcerskiej, Opolskiej, Wrocławskiej czy Arki Bożka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (84)
ryl12.11.2018 16:32

piszecie bzdury o kimś a nie macie zielonego pojęcia o osobie

Do MEN12.11.2018 11:28

Nigdy Maryjan nie robił na innej kopalni niż KWK Zofiówka.
Jak się przyjmowałem to on już robił ponoć z 3 miesiące. Całą karierę przeszedł po kolei. Tylko coś na rzeczy jest bo startował w ciepłej komorze jako leber elektryk a skończył na pionie górniczym ze stołeczkiem.

Ale po dziś dzień jak się widzimy do jeden drugiego pozdrawia. I ze starą gwardią dalej pogada. Nie jak te karierowicze że jak idą plotki że biały topek dostanie to już kumpli z fizycznych nie ma a łasi się do białych.

MEN 11.11.2018 22:48

MARIAN JAK PRACOWAŁ NA BUDRYKU TO W DZIALE ROBÓT PRZYGOTOWAWCZYCH A POTEM KWK KRUPIŃSKI

Geolog Amator11.11.2018 16:49

Tak, Maryjan pracował od fizola na tej kopalni i był na wentylacji. Chociaż jeden normalny DT na tej pożal się Boże kopalni.

do 12:4111.11.2018 9:27

Jak go nazwałeś Maryjan nigdy nie był szefem tąpań, nawet w tym dziale nie pracował wiec nie siej plotek. Był zatrudniony w dziale wentylacji

Kreplin10.11.2018 15:34

A dzisiaj wstrząsnęło na "Wesołej" w Mysłowicach. Jedna ofiara śmiertelna.
Barbórka się zbliża...

Do Geolog Amator Dziś o 10:2210.11.2018 14:28

Oni wiedzą tylko gdzie jechać na weekend

Pokaż wszystkie opinie (84)