Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
EkoOkna
16 listopada 2018

W Jastrzębiu zostanie wybudowany browar

W Jastrzębiu zostanie wybudowany browar
fot. pixabay

Na lokalnym rynku pojawiło się piwo rodem z Jastrzębia. To jeszcze nie wszystko. Niedługo w naszym mieście będziemy mieć najprawdziwszy browar.

Grupa lokalnych przedsiębiorców postanowiła wcielić swoje marzenie w życie, jakim jest produkcja lokalnego – jastrzębskiego piwa. Jednak na tym nie koniec. Bo jak produkować złocisty napój, kiedy nie ma się browaru z prawdziwego zdarzenia? Firma Browar Jastrzębie S.A. otrzymała w dniu 13 listopada br. pozwolenie na budowę browaru. Będzie się on znajdował przy ulicy Leśnej. Chociaż Jastrzębie nie ma historycznych tradycji ważenia tego trunku to zostają one właśnie zapoczątkowane.

- Warzenie piwa to nasza pasja, którą zarażamy naszą społeczność i partnerów. Mamy miejsce, ludzi i energię, by wziąć udział w piwnej rewolucji. Postanowiliśmy, że tak jak współwarzymy, tak będziemy współtworzyć browar i dzielić się zyskami. Mamy w planach pozyskanie kapitału poprzez crowdfunding udziałowy oraz emisję na New Connect - napisali jastrzębscy browarnicy na stronie internetowej swojego przedsięwzięcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Spożywała alkohol na... policyjnym parkingu Spożywała alkohol na... policyjnym parkingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Koń19.11.2018 14:42

Jak będzie dobre to chętnie będę pił jastrzębskie piwo.

Teraz Ryszard19.11.2018 14:36

Otworzą browar regionalny tak jak to było w Cieszynie, Raciborzu,Rybniku itd a jak interes chwyci sprzedadzą browar sieci typu Lech,Żywiec itp.Tu chodzi o interes pomysłodawców którzy otwierają te browarki po całej Polsce a potem sprzedają.Nie o nas proszę państwa nie o nas.

zeby18.11.2018 8:11

Do Gośc. Masz racje, kto nie spróbował swoich wyrobów to dalej bedzie sie zachwycał wedliną za 10zł.Ja również warze sobie piwo i już nie siegne po sklepowe siki.

Marek17.11.2018 16:14

MA ryla dobre !!!!

Ziz17.11.2018 15:02

Pieknie jest samemu winko zrobic czy uwedzic wedlinke!!! I kto swojskich wyrobow nie probowal ten nigdy nie zrozumie o czym jest mowa!!! Pozdrowienia dla JOTANA i innych "swojskich"

Gość17.11.2018 11:12

Do 9:20 i 9:35

Tępi jesteście i tyle.
Ktoś ko choć sam coś raz w życiu zrobił sam doceni to co robi ktoś o nicku JOTAN.
Pozdrawiam Cie kimkolwiek jesteś. Sam czasem jakieś winko, kapustę i inne rzeczy zrobię nie wspomnę o wędzeniu i pieczeniu chleba a i ser biały robiłem. W dojrzewanie się już nie bawiłem.

I jedno takie ważne spostrzeżenie jak ktoś ma okazję i chęć to niech robi. A zazdroszczą tylko nieudacznicy życiowi.
Dodam jeszcze że to nie będzie browar taki jak wy znacie z pijackich wycieczek kopalnianych organizowanych przez ZZ do Tych czy Żywca. To będzie niepozorny budynek i gdyby nie reklama i szyld to nikt by nie wiedział co się w środku dzieje. To jest piwo produkowane w niewielkich ilościach dla koneserów a nie piwożłopów zalewającymi się żubrem z sp.crab za 1,80.

Jak by kogoś interesowało to piwo może sobie sam uwarzyć w domu. Ale po co jak wy wolicie ponarzekać i zalać się 6pakiem tanich sikowin z dyskontu.
To tak jak dla jednych wino za 200zł butelka to rarytas choć dla innych to też tyle co nic. A inny zadowoli się mamrotem za 3zł.
Do Jotan stara zasada: nie zadawaj się z głupim bo sprowadzi cię do swojego poziomu a potem przekona że ma rację.
Pozdrawiam wszystkich co kiedykolwiek sami coś zrobili i osiągnęli.

Do Jotan Dziś o 2:3917.11.2018 9:35

Jak mam ochotę wypić sto gram czystej to nie będę kupował aparatury do destylacji , ty to masz chyba problem z alkoholem skoro uruchomiłeś produkcję w domu . Jak chcesz zjeść surówkę z kapusty to kupisz hektar pola pod uprawę ?

Pokaż wszystkie opinie (36)