Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 grudnia 2018

Będzie modernizacja wiaduktu za 15 mln zł?

Będzie modernizacja wiaduktu za 15 mln zł?
fot. kb /jastrzebieonline

Wiadukt znajdujący się w ciągu al. Piłsudskiego wymaga remontu. Obecnie obowiązuje na nim zmiana organizacji ruchu. Czy znajdzie się 15 mln zł na jego modernizację?

Pojawiła się inicjatywa, aby to budżet państwa sfinansował modernizację wiaduktu w ramach budowy linii kolejowej na odcinku Jastrzębie-Zdrój Pawłowice – etap I.

Poprawkę o takiej treści złożył w Sejmie poseł Krzysztof Gadowski. Podkreśla on, że nasze miasto jest największym w Polsce ośrodkiem bez połączenia kolejowego dla przejazdów osobowych. Jest to sporym utrudnieniem dla jastrzębian, których część dojeżdża codziennie do pracy i na studia w stolicy województwa - Katowic.

 - Do 2014 roku Prezydent miasta nie wykazywał się żadną inicjatywą w odtworzeniu uruchomienia dworców i przewozów pasażerskich.  Ponownie wybrana prezydent Anna Hetman zdobyła środki unijne i przygotowała analizę odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu-Zdroju w kontekście regionalnych i transgranicznych połączeń kolejowych. Przedstawiając wyżej wymieniony dokument w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podjęła działania  mające na celu odtworzenie kolei pasażerskiej w mieście. Zabezpieczanie wyżej wymiennych środków pozwoli na rozpoczęcie procesu budowy linii kolejowej – argumentuje poseł Krzysztof Gadowski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczne skrzyżowanie będzie mieć rondo [video] Niebezpieczne skrzyżowanie będzie mieć rondo [video]

Przetarg na modernizację wiaduktu przy Piłsudskiego Przetarg na modernizację wiaduktu przy Piłsudskiego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
do "ja"02.02.2019 12:28

A ile taki remont może kosztować według ciebie 5000zł ... 500 000?
Zapoznaj się cenami a potem się dziw.

ja20.12.2018 20:56

15 milionów za wiadukt? czy on będzie ze złota?

mazi20.12.2018 18:48

Cały pomysł odtworzenia kolei do Jastrzębia prowadzony przez miasto Jastrzębie to ukryte wycyckanie PLK aby zrobiła wiadukt drogowy z którego nie ma korzyści w ogóle tylko straty. Niech sobie miasto radzi i samo buduje wiadukt drogowy.
Miastu nie zależy tak na prawdę na kolei wręcz odwrotnie z nią walczy i niszczy jej infrastrukturę i chce tylko na niej zarobić.

do Marek19.12.2018 14:30

Także słaby wskaźnik inteligencji prezentowany przez ciebie, zaniża poziom mojego miasta.

Marek19.12.2018 10:55

@Radio Teheran. Obawiam się, że to trochę pobożne życzenia. Owszem miasto ma ciekawe położenie, ale komunikacyjnie to tragedia, nawet jeśli wybudują kolej, to po roku dwóch kopalnie zdewastują - widzimy to wszędzie. Tanie mieszkania to byłby atut, gdyby były nowe, a nie NRD-wskie. No a co poza mieszkaniem ma do zaoferowanie miasto? sorry tu się nic nie dzieje. Aby zrobić zakupy, czy pójść do "knajpki" baaaardzo słabo. No i proszę pamiętaj o tym, że miasto tworzą ludzie, a ludzie w Jastrzębiu w znacznej mierze są ukształtowanie mentalnością PRL - związkową, pisząc skrócie roszczeniową. Na koniec, świetnym obrazem jastrzębskiego społeczeństwa jest wskaźnik działalności gospodarczej - najniższy w Polsce.

Biedny Polak 19.12.2018 7:17

I tak Matusiak wywiesi plakat że to jego zasługi jak i boisko glika i jeszcze sala koncertowa no po prostu żenada hańba najlepiej go usunąć ze stanowiska bo robi wstyd... brawo Gadowski i Hetman!!

prawdomówny19.12.2018 6:30

Obecna prezydent to tytan pracy. Przy tym wysoka kultura osobista. Pan Gadowski też jest bardzo skuteczny. To ludzie, którzy chcą dobra naszego miasta. Zaznaczam że nie jestem zwolennikiem PO ale oceniam to, co widzę. Dobrych Świąt!

Jastrzebianin 18.12.2018 22:55

Komuna wybudowala całe miasto, a nieudacznicy nie potrafią wyremontować jednego wiaduktu. Hańba

Gość18.12.2018 21:16

A kto jest Gadowski?Jak jakieś wybory są blisko to słyszę to nazwisko i niewiem kto to.

Radio Teheran18.12.2018 16:52

@Marek
Miasto ma jeszcze szanse byc atrakcyjnym miejscem zamieszkania dla pracownikow z Katowic, Gliwic, Ostrawy idt. Taki jest trend w Europie, ze ludzie wyprowadzaja sie na obrzeza wielkich miast.
Tylko trzeba jakos tu dojechac, z tym jest nedznie.

Wladze miasta cierpia na mentalne schorzenie i wydaje im sie, ze Jastrzebie stanie sie centrum turystyki, przemyslu, nauki, kultury i Bog wie czego jeszcze. Nie stanie sie. Trzeba wykorzystac szanse i to co miasto ma: multum tanich mieszkan i calkiem atrakcyjne polozenie geograficzne.

Pokaż wszystkie opinie (36)