Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
7 stycznia 2019

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach"

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach"
fot. pixabay

Problem osób bezdomnych przebywających w podziemiach pod al. Piłsudskiego powraca zimą, kiedy szczególnie upodobali sobie to miejsce.

- Bezdomni śmierdzą w podziemiach. Czy nic nie da się z tym zrobić? - taką opinię niejednokrotnie wygłaszają jastrzębianie, kiedy korzystają z przejścia podziemnego znajdującego się pod al. Piłsudskiego, tzw. małe podziemia.

Co na to Straż Miejska, która dba o ład i porządek w mieście?

Jastrzębski magistrat poinformował, że od 1 listopada do 20 grudnia Straż Miejska otrzymała 13 telefonicznych zgłoszeń od anonimowych osób, które informowały o zakłócaniu porządku publicznego w podziemnym przejściu.

- Nie otrzymano zgłoszenia o zagrożeniu zdrowia lub życia mieszkańców korzystających z przejścia. W trakcie podejmowania interwencji strażnicy zastali osoby bezdomne, które stały bądź siedziały w korytarzu przejścia chroniąc się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie stwierdzono zanieczyszczenia miejsca lub spożywania alkoholu. Należy podkreślić, że intensywna woń lub niekonwencjonalny ubiór osób przebywających w podziemnym przejściu nie stanowi naruszenia prawa - informują urzędnicy.

W Urzędzie Miasta pada zapewnienie, że w okresie zimowym patrole Straży Miejskiej będą kontrolować rejony, w których przebywają osoby bezdomne, udzielające im niezbędnej pomocy oraz zapobiegając przypadkom naruszenia ładu i porządku publicznego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Radni nie będą uprzywilejowani Radni nie będą uprzywilejowani

Miasto pomaga przedsiębiorcom. Wsparcie opiewa na 15 mln zł Miasto pomaga przedsiębiorcom. Wsparcie opiewa na 15 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
przyczyna05.04.2019 11:10

Żal że nikt nie widzi przyczyny takiego zachowania. Przyczyną jest ALKOHOL "zalewający" się z półek sklepowych. Wasze dzieci już są uzależnione i część z nich skończy jak te menele !. Producenci tego alkoholu śmieją się z tej ciemnoty wypoczywając na swoich wypasionych jachtach.

Bziak12.01.2019 7:53

Pogonili ich z Dworca Autobusowego to teraz siedzą i chleją w podziemiach... Po prostu brak słów że miasto nic z tym nie robi

max do 3kropek z godz.1.0609.01.2019 15:21

prawie,prawie,prawie masz nick,prawie tam nikt nie chodzi tylko ty,prawie twoje IQ=0!
Bardzo dużo ludzi tamtędy przechodzi!!!,a o godz.1.06 to faktycznie tylko ty i prawie nikt.

Prezes 09.01.2019 10:36

Gonić to nachalne dziadostwo, takiego wyboru dokonali niech marzną !

Prawdomowny09.01.2019 8:51

Komu nie chce się pracować tego solidnie spalowac i niech marznie leber jeden z drugim. Chętnym do pracy jak najbardziej ogrzewalnia i wyżywienie. Skończcie cackac się z ta patologia.

byk09.01.2019 8:17

Co maja pachnieć?!!! gdzie mają się wykąpać?! Miasto 100 tys,aby nie miał całodziennej opieki nad bezdomnymi,jak to jest w Wodzisławiu. Tyle pustych obiektów jest! Wstyd,że miasto w tym kierunku nic nie robi. Gdzie ci ludzie mają sie ogrzać zimą?!

...09.01.2019 1:06

Podziemia świecą pustkami, pięć butików, reszta boksów pusta, to otworzyć jeden box, położyć materace i niech tam sobie siedzą bezdomni, nikomu to nie będzie przeszkadzało, prawie nikt tam już nie robi zakupów i prawie nikt tamtędy nie przechodzi.
Hehe, pamiętam jak przed pierwszymi wyborami Anna Hetman opisywała ile miasto zarobi na pustych boksach, bo niby, że je wynajmie. Nic nie zarobiło, bo żadnego pustego nie wynajęto..

Kuba pies08.01.2019 22:18

No to zróbcie Im dostęp prysznica i łaźni.

do 17:4408.01.2019 21:19

A ty tam bywasz? Jako bezdomny? No to brawo! Bezdomni w tym mieście mają już nawet internet!

szczepionkowy faszyzm08.01.2019 20:51

To proste, wystarczy nie ogrzewać podziemi, a jeśli będą żebrać (wymuszać), to są na takich sposoby... (nie koniecznie służby).
Oni dobrze wiedzą, gdzie się mogą schować. Mają świetne rozeznanie w terenie. Mają na to czas. Siedzą w podziemiach, bo tam czekają na ogrzewany nocleg na ul. Północnej. Więc... cóż, ludziska. Wszystko zależy od tego, jak komuś na czymś zależy ;-)
Generalnie nie jestem za tym, aby menelom z wyboru dawać za free żarcie i ogrzewane schronienie...
Niech skorzystają (podając dane), a potem za dnia mogą odpracować (np. odśnieżając chodniki itd.).
Który nie pracuje, nie śpi w ciepełku, proste.

Pokaż wszystkie opinie (35)