Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 kwietnia 2019

Co z pieniędzmi dla nauczycieli za czas strajku? Spór w Radzie Miasta

Co z pieniędzmi dla nauczycieli za czas strajku? Spór w Radzie Miasta
fot. pixabay

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Miasta dyskutowano nad wypłatą rekompensaty dla nauczycieli z tytułu utraconego wynagrodzenia za czas strajku.

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość przedstawił uchwałę, która zakładała przekazanie z budżetu miasta  kwoty 1 mln zł dla nauczycieli w ramach rekompensaty za czas strajku. Samo wynagrodzenie zgodnie z Ustawą o rozwiazywaniu sporów zbiorowych nie przysługuje pracownikom , którzy nie wykonywali obowiązków podczas protestu. Jednak wniosek ten nie uzyskał akceptacji radnych.

Podczas debaty prezydent miasta Anna Hetman wskazywała, że środki, które co miesiąc szkoły otrzymują na wynagrodzenia dla pracowników zostały przekazane w niezmienionej wysokości.

- Dyrektorzy mają pewne pole manewru, który jest w zgodzie z prawem i nie wymaga to dodatkowych środków, aby te pieniądze wpłynęły do nauczyciela.  Na ten moment nie potrzebujemy żadnego dodatkowego miliona złotych – mówiła prezydent.

Propozycję klubu Radnych PiS prezydent oceniła jako wniosek polityczny.

- Oświata nie jest od tego, aby tam się wkradała polityka. Chodzi o to, aby pieniądze na oświatę pochodziły z rządu.  Miasto otrzymuje 108 mln zł subwencji, a płaci na wydatki bieżące prawie 150 mln zł, łącznie z remontami 200 mln zł - mówiła prezydent.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność

Zwycięstwo GKSu z Radomiem. Zwrot akcji w drugiej połowie Zwycięstwo GKSu z Radomiem. Zwrot akcji w drugiej połowie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
jam_łasica01.05.2019 9:36

Lowerboy widocznie Pani Hetman przez ostatnią kadencje zrobiła z Jastrzębia Zdroju metropolie górnego śląska że została wybrana na następną kadencje (ja nie mam pojęcia) ..prócz JSW kilku firm około kopalnianych i supermarketów ..zapewniła mieszkańcom inne źródła pracy (śmiech) ... może mieszkańcy lubią hard core i jak sie do płatników podatków strzela z gumowych kul ja nie mam pojęcia choć mi się wydaje że obecnie jest tak że wszystko lepsze niż PiS ..więc niech pani Hetman i radni przestaną się bawić w politykę i niech zaczną działać na rzecz miasta i mieszkańców .Co do nauczycieli to każdy sobie może sprawdzić iż prawnie to nie jest możliwe aby za czas strajku mieli wypłacone .Ja myśle że jakieś rekompensaty powinni mieć wypłacone i nie dołujmy już tego zawodu ..Niektórzy pracownicy oświaty sami się ośmieszyli.

Gość30.04.2019 23:46

Jak podpisywały że przystępują do strajku to wiedziały z czym to się wiąże,a teraz oczekują że miasto ma im wypłacić lub Dyrektor strajk to strajk 0 za pracę zawsze tak było jest i będzie z cały szacunkiem popierałem was

Marta30.04.2019 17:38

0 zł dla nauczycieli !!!!! Z jakiej racji!!! Pani Prezydent powinna przekazać tę pieniądze na remont jakieś że szkll. Wiedzieli czym może się skończyć strajk, chyba są dorosłymi ludźmi!!! A przypomnę że jak górnicy strajkowali nic nie dostali a jeszcze musieli odpracować strajk

Alicja30.04.2019 17:36

Nie płacić... Czy pozwy będą dotyczyć utraty części dochodu przez Rodziców spowodowanego koniecznością osobistej realizacji zadań statutowych przedszkoli/szkół? Jeśli tak jestem za.

Lowerboj30.04.2019 11:32

@jam_łasica To trzeba było oddać swój głos w wyborach prezydenckich na mocną figurę! Tyle przecież obiecywała. Zaraz... przecież to ona wygrała i to w pierwszej turze. W takim razie nie wiem. Oszukała wyborców?

Do jam_łasica Dziś o 8:4230.04.2019 11:02

Górnikom płacono z central związkowych ale tylko tym zrzeszonym A reszta nie dostała nic.
Co do central płacących to i tak chyba 2 albo 3 centrale płaciły ochłapy swoim baranom.
Oczywiście związkowcy prowadzący akcję mieli z centrali płacone 100% plus dodatki.

jam_łasica30.04.2019 8:42

Ja nie rozumiem dlaczego się tu obrażacie ..jak tu ktoś napisał "tępe ryle".. to fakt górnicy za czas strajku dostawali niewielkie rekompensaty ze strony organizatorów strajków czyli central ZZ ,ale górników o tym faktcie uprzedzano i po referendum strajkowym do strajku przystąpiono ..więc moje pytanie jest takie czy związki ZNP FZZ nie uprzedzało? że za okres strajku wynagrodzenie się nie należy ? No przecież zajmują się w końcu edukacją ! A tak po prawdzię to po wpisach widze że pani Prezydent w kontrze do radnych .Prosił bym aby wspólnie zaczęto działać nad wspólnym dobrem naszego Miasta mnie nie obchodzi barwa polityczna ,tylko aby nasi włodarze wspólnie działali na korzyść mieszkańców >zakończcie te wojenki PO PiS bo w Jastrzębiu Z jest dużo do zrobienia

Gość30.04.2019 6:54

Szkoda, ze inne grupy strajkujace nie maja takich przywilejow i za strajk wynagrodzen nie dostaja

gość 30.04.2019 0:03

Nauczyciele chyba wiedzieli, że jak nie pracują to kasy nie ma. Strajk to nie praca więc nie dać.

menel29.04.2019 23:22

długi weekend majowy więc strajk zawieszony ,wczasy wykupione ,szkoda żeby przepadły

Pokaż wszystkie opinie (50)