Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 lipca 2019

Ruszyła modernizacja Łazienek III

Ruszyła modernizacja Łazienek III
fot. UM Jastrzębie / Izabela Grela

Z końcem czerwca ruszyły roboty przy modernizacji budynku Łazienki III. Co uważniejsi mieszkańcy mogą obserwować jak z dnia na dzień historyczny budynek w Parku Zdrojowym zmienia swoje oblicze.

Roboty rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem, a to z powodu konieczności wykupienia fragmentu sąsiadującej działki, należącej do sióstr boromeuszek. Ostatecznie z końcem czerwca pracownicy firmy realizującej inwestycję weszli na teren budowy. Teren został otoczony, a postęp prac jest imponujący. Obecnie koncentrują się one na wzmacnianiu fundamentów z dwóch stron oraz wykonaniu podpiwniczenia dla całości budynku.

Przypomnijmy, w zmodernizowanym obiekcie planuje się organizację wystaw i warsztatów artystycznych, a dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią młodzi adepci sztuki zapoznają się z fotografią analogową.

Co ważne, miasto pozyskało na tą inwestycję prawie 6,6 mln złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 10 mln złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na Bożej Górze powstaje rondo i parking Na Bożej Górze powstaje rondo i parking

Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość11.07.2019 9:19

Centrum jest tam gdzie w danej chwili przebywa pani Prezydent.

Gość11.07.2019 0:41

Rynek w zdroju będzie dla mieszkańców Zdroju i tyle. Co z resztą miasta?

Marian10.07.2019 23:18

Na jakieś durnowate remonty nikomu.nie potrzebne to kasa jest.....ale źeby wyremontować wiadukt na Al. Piłsudskiego to kasy brak !!!!
Z czym do ludzi ja się pytam ...dojazdu do tej betonowej wsi nie ma ...a tu jakieś łazienki będą nagle remontować ..Komunikacja pada na pysk ...PKS u nie ma i nie będzie tak jak z PKP
Drogi magistracie dajcie se juz spokój ...i cytując klasyka ...kończ WAŚĆ Wstydu oszczędź !!!

Gość10.07.2019 21:51

Centrum jest tam, gdzie ludzie.

Mieszkaniec 10.07.2019 14:39

A gdzie jest centrum Jastrzębia bo się pogubiłem ? Jeśli plac kino centrum to centrum to ja dziękuję. Osobiście jestem za inwestycjami w zdroju

Kryszo10.07.2019 11:42

Brawo za pomysł. Będzie pięknie.

hajer do Gość Dziś o 8:5010.07.2019 10:56

Kolego centrum jaszczymbia to zdrój gdzie kiedyś było prawdziwe jaszczymbie a twoje familoki to podmiejska dzielnica XD

Pokaż wszystkie opinie (12)