Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
17 lipca 2019

Jest minister do spraw górnictwa. Stawia na efektywność

Jest minister do spraw górnictwa. Stawia na efektywność
fot. Adam Gawęda

Premier  Mateusz Morawiecki  powołał na sekretarza stanu w Ministerstwie Energii oraz Pełnomocnika do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego Adama Gawędę.

Adam Gawęda, urodzony w 1967 r., ukończył studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej. Pracował w kopalni Rydułtowy-Anna.  W latach 2002–2007 zasiadał w radzie powiatu wodzisławskiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat posła z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach 2011 nie uzyskał reelekcji. W wyborach w 2015 roku uzyskał mandat senatora z ramienia PiS. 

Nowo mianowany wiceminister zadeklarował, że jednym z ważniejszych celów, jakie sobie stawia jest poprawa efektywności, unowocześnienie sektora górnictwa węgla kamiennego oraz pozyskaniem nowych pól eksploatacyjnych i uruchomieniem perspektywicznych ścian. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przegląd spółek węglowych Trwa przegląd spółek węglowych

Członkowie Zarządu JSW zarobili w sumie 3,720 mln zł Członkowie Zarządu JSW zarobili w sumie 3,720 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
pedagog18.07.2019 6:00

Mamy szansę to zmienić. Jesień już blisko....

PiS minister nie jest od pracy17.07.2019 22:43

To człowiek królika. Chce dużo zarabiać, bo taka okazja się nie zdarzy. Nie znam ani jednego ministra z rząd PiS, który by coś dobrego zrobił dla Polaków. Każdy tylko udaje, że coś robi. Ostatnio minister zdrowia tłumaczy że leki są. Choć ich niema. Minister oświaty mówi, że miejsc dla uczniów jest wystarczająco dużo. Są w wyobraźni tego ministra. Sami oszuści. Głosujcie na nich. Nie musicie popełniać samobójstw, rząd z przyjemnością załatwi wam przeniesienie się do piekła.

Gość17.07.2019 21:06

Brawo! Niech efektywnie zamknie kopalnie!

Gość17.07.2019 10:26

Bo to Antka kobity szwagra współlokator przecież. Kolejny Misiewicz. Bo jemu się należy to stanowisko i basta!

Radio Teheran 17.07.2019 8:12

Pseudowiceminister, partyjny funkcjonariusz.

Cieśla torowy17.07.2019 7:51

A czy poza studiami , pracą na kopalni i p....... w stołek jako poseł i senator ma jakieś doświadczenie.