OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
OBI - Billboard
27 września 2019

Będzie nowy stadion. Koszt ponad 100 mln zł

Będzie nowy stadion. Koszt ponad 100 mln zł
fot. Stowarzyszenie Jastrzębski Sport / FB

W czwartek Rada Miasta przyjęła uchwałę intencyjną w sprawie powstania w Jastrzębiu nowego stadionu oraz ośrodka treningowego. Wszyscy radni poparli ten projekt.

Z inicjatywą budowy nowego stadionu w mieście wraz z ośrodkiem treningowym wystąpiło stowarzyszenie Jastrzębski Sport, które zebrało ok. 5 tys. podpisów pod projektem.  Według pomysłodawców koszt budowy takiego obiektu ma wynieść nie więcej, niż 110 mln zł. Stadion ma pomieścić ok. 8,2 tys. widzów z możliwością rozbudowy do 11 tys.  

Zarówno prezydent Anna Hetman jak i przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda przyznawali podczas sesji, że nowy stadion jest potrzebny w Jastrzębiu.  Wątpliwości prezydent wzbudziły niektóre zapisy znajdujące się w przyjętej przez radę uchwalę, dotyczące sposobu realizacji przedsięwzięcia.

Jako jedną z możliwości lokalizacji stadionu wskazano dzielnicę Zdrój z dojazdem od ulicy Towarowej i Moszczenickiej.

-  Ta lokalizacja jest od dawna brana pod uwagę. Natomiast własności terenów, na których miałby znajdować się stadion są różne i należą do miasta, JSW, SRK, JZK. Uporządkowanie tego też wymaga czasu i nie jest proste. Takie proces może trwać nawet 2 lata - wyjaśniała prezydent.

Zlecenie opracowania projektu budowy stadionu w 2020 roku jest trudne do ujęcia w budżecie na przyszły rok, ponieważ prace nad tym dokumentem finansowym są już zaawansowane, a wnioskodawcy nie wskazali źródła pokrycia tych kosztów. Poza tym w uchwale nałożono na prezydent miasta obowiązek odstąpienia od Modernizacji Stadionu Miejskiego ze względu na „brak uzasadnienia ekonomicznego”. 

- To zalecenie nie jest właściwe. Drużyna GKS gra w pierwszej lidze i odpowiednie dostosowania stadionu muszą być wykonywane. Już teraz będziemy musieli zmodernizować płytę stadionu, tak aby była podgrzewana. Wymogi pierwszej ligi czy ekstraklasy narzucają nam takie działania. Pamiętajmy o tym, że nowego stadionu nie wybuduje się za rok czy dwa. To jest inwestycja wieloletnia. Proces przygotowania tej inwestycji jest dłuższy, niż sama budowa. Więc miasto nie może odstąpić od modernizacji tych obiektów sportowych, z których obecnie klub korzysta - mówiła prezydent Anna Hetman.

Kwestią otwartą jest to, czy przy planowanym obiekcie mają powstać baseny. W projekcie uchwały nie wyjaśniono tej kwestii.

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS Jastrzębie wygrywa z Odrą Opole 2:0 GKS Jastrzębie wygrywa z Odrą Opole 2:0

GKS Jastrzębie remisuje z  Bełchatowem GKS Jastrzębie remisuje z Bełchatowem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
Grubas 30.09.2019 13:01

@Rafał Z.
Aj, to ja nie wiedziałem z kim ja tutaj komentuję... Deparchator... Nu nu. Kolega pewnie z tych co do aquaparchu nie chodzą...

do Grubas od Rafał Z.30.09.2019 11:12

Sprawdzałem, robiłem wszystko, pasożyty wybiłem jak należy czyli w pełni, ale nic nie pomagało. Stan był fatalny. Potem sąsiad dwa piętra wyżej co mieszka nade mną wyłączył deparchator i od razu mi przeszło.

Grubas 30.09.2019 10:47

@Rafał Z.
No to faktycznie nieciekawie ;/ Powinieneś sobie sprawdzić poziomy energii w meridianach i zapewnić większą ekspozycję na zimno. A najlepiej skonsultować się z jakimś fachowcem. Szwagier sąsiada poleca Tradera21, za godzinę bierze 1000 zł więc cena jest skrajnie niedoszacowana.

do Grubas od Rafał Z.30.09.2019 9:19

Mi było bardzo trudno wozić rynek nawet na NC bo nieźle sobie zdrowie skopałem. Wszystko przez prosty błąd. Czułem że łapie mnie przeziębienie, wykręciłem numer do kolegi i zapytałem go, co robi jak coś go bierze? On mi fachowo poradził ale ja się go miałem zapytać, co on mi radzi, a nie co on robi! Skończyło się na tym, że mnie z wanny wyciągali.

Dżordż prosto z drzewa30.09.2019 6:14

@Gracz

"Transmisje z sesji Rady Miasta to dobry pomysł."

Zgadza się, jestem za a nawet przeciw. Kiedy mój pierworodny ma problem ze snem, puszczam mu to i zasypia.

Ex pracowniczka budżetówki30.09.2019 6:12

@Rafał Z.

"aktywny trading", "trejda", "siedzi na longu"?

Chłopie, piszesz to do mieszkańców upadającej osady górniczej. Nie umiesz po polsku? Po naszemu? Masakra.

Grubas29.09.2019 22:41

@Rafał Z.
Takie bzdury to kolego możesz wciskać leszczom, co na żadnym papierze nigdy przy stole nie siedzieli. Dam Ci radę, wejdź sobie na jakąś groszówkę z NewConnect, załaduj się za parę kafli i zobacz czy tak łatwo jest rynek rozgrywać.

Pokaż wszystkie opinie (75)