Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
TEB
15 października 2019

10-letnia rowerzystka wjechała pod samochód. Dziecko w szpitalu

10-letnia rowerzystka wjechała pod samochód. Dziecko w szpitalu

10-letnia dziewczynka wpadła wprost pod nadjeżdżający samochód na ulicy Żwirki i Wigury. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Na miejscu obecny był ojciec dziecka. 

W poniedziałek,  około godziny 14.00, w trybie pilnym, udanie się na skrzyżowanie ulicy Wyzwolenia z ulicą Żwirki i Wigury w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki. Na miejscu zastano kierującego samochodem BMW oraz 2 rowery na poboczu.

-  W rozmowie z kierowcą ustalono, iż jadąc ulicą Wyzwolenia w kierunku ulicy Cieszyńskiej, dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury, zauważył nagle, że od jego prawej strony na skrzyżowanie wjechała dziewczynka kierująca rowerem. Natychmiast zaczął hamować, używać sygnału dźwiękowego. Niestety doszło do zderzenia pojazdu z rowerzystką, w związku z czym 10-latka uderzyła w przód pojazdu. Na miejscu obecny był ojciec dziewczynki. Służby medyczne po udzieleniu pierwszej pomocy zabrało dziewczynkę na badania do szpitala - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 Na szczęście okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, dziewczynka posiada tylko liczne otarcia i potłuczenia ciała. Policjanci na miejscu sporządzili wszelką dokumentację, zabezpieczyli ślady celem prowadzenia dalszych czynności.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Napadł z nożem na sklep Napadł z nożem na sklep

Rodzinny oprawca zatrzymany. Atakował policjantów Rodzinny oprawca zatrzymany. Atakował policjantów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość16.10.2019 6:01

To znaczy co, bo nie rozumiem.

Poszkodowana była w dwóch miejscach jednocześnie?

No bo skoro na ulicy Żwirki i na ulicy Wigury. Chyba że to skrzyżowanie jakieś albo rondo, to rozumiem.

Gość16.10.2019 6:00

@Gość

"Bo rowerzysta i pieszy mają ZAWSZE pierwszeństwo i tyle w temacie"

A jeśli obaj się spotkają na jednej drodze, pieszy i rowerzysta, to który z nich będzie miał wtedy pierwszeństwo?

doradca z Urzędu15.10.2019 19:59

Wniosek mam taki, że jeśli przeszkadza Ci ruch drogowy, to powinnaś się wyprowadzić z miasta do lubelskiej wsi. Proponuję na ten przykład gminę Uchanie.

Gość15.10.2019 19:25

Małe dziecko a ścieżka rowerowa gdzie?

Bylem widzialem15.10.2019 19:11

Wina rodziców dziecka że jej niedopilnowanie.
.no i wiadomo... Słabe hamulce w zgnitym E36... Biedny kierowca przeZ nieodpowiedzialnych rodziców dziecka przekonał się że jego bolid to złom

Gość15.10.2019 17:43

Od małego taka święta krówka uczona że może wszystko.

Andrzej15.10.2019 17:22

Do gościa z 16:48.tak sobie m?w to zagrają ci marsza żałobnego czego nikomu nie życzę.Amen

Mieszkanka15.10.2019 16:56

Takie są właśnie bezpieczne ścieżki rowerowe w naszym pięknym mieście. Większość prowadzi przez ruchliwe jezdnie (tak jak i żelazny szlak?)A Pan doradca z Urzędu, który miał zajmować się ścieżkami rowerowymi to jakie wnioski wysunął???

Gość15.10.2019 16:48

Do gość o 14;55
Bo rowerzysta i pieszy mają ZAWSZE pierwszeństwo i tyle w temacie

Kierowca Autobusu15.10.2019 16:43

Takie małolaty nie mają wyobraźni, ja autobusem w lato po jastrzębiu jak pracuje to topornie się to zdarza. Starsi to samo, świete krowy z telefonami myślą, że mają pierwszeństwo do póki nie wylądują na górce obok obi lub w szpitalu.

Otwórzcie oczy i włączcie myślenie, pozdrawia kierowca. I nie chodzi o to aby się wyżyć na pieszych, tylko współpracujcie z nami a nie będzie ani jednego wypadku.

Pokaż wszystkie opinie (13)