Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
22 listopada 2019

Możecie spodziewać się kontroli palenisk

Możecie spodziewać się kontroli palenisk
fot. materiały prasowe

Od początku sezonu grzewczego, Strażnicy Miejscy sprawdzają, czym palą w piecu mieszkańcy domów jednorodzinnych. Takie kontrole mogą przeprowadzać między godzinami 6:00-22:00.

Prowadzone kontrole oraz akcje informacyjne dają efekty -  coraz więcej mieszkańców przestrzega obowiązujących przepisów.

Straż Miejska kontynuuje kontrole przydomowych palenisk. Funkcjonariusze przypominają właścicielom posesji, że spalanie zakazanych substancji powoduje poważny uszczerbek na zdrowiu. Jest to spowodowane tym, że pyły zawieszone przedostające się do powietrza za sprawą spalanych odpadów.

- W przypadku podejrzenia, że spalane są odpady niedozwolone, mundurowi pobierają próbki popiołu celem przeprowadzenia ekspertyzy laboratoryjnej. Gdy strażnik jednoznacznie stwierdzi fakt spalania niedozwolonych odpadów lub gdy wskaże na to wynik badania, na osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów nałożony zostaje mandat karny lub sprawa zostaje skierowana do Sądu Rejonowego - informuje Straż Miejska.

Mundurowi przypominają, że strażnik miejski może przeprowadzić badania, bądź wykonać inne, niezbędne czynności kontrolne. Może również żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz wezwać i przesłuchać osoby w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego. Funkcjonariusz ma prawo żądać okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli. Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 (art. 225 § 1 Kodeksu karnego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody

Zrezygnujecie z jazdy samochodem? Zrezygnujecie z jazdy samochodem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość25.11.2019 6:08

@Na Bogoczowcu

"Smród opon, plastiku i czego tam jeszcze nie znajdzie."

Skąd wiesz jak śmierdzi spalana opona, plastik i co tam jeszcze się nie znajdzie? Też próbowałeś empirycznie?

Do teheran vel abbasi23.11.2019 20:52

Nie zrozumiałeś aluzji.
Chodzi o to że zwykły śmiertelnik jak to spala to ma problem a na placu w trans-górze to nazywa się pożarem. I nie tylko tam ale wiele składowisk zbiera śmieci i nagle się zapalają. Interes życia. Zebrać kasę z miasta za odbiór od mieszkańców i nie przekazać dalej.
Dodatkowo do czego nawiązałem tam mają ciepłownię i właśnie palą byle gó..m w tej ciepłowni.
Cdzylki wychodzi że jedni pala nielegalnie a inni to samo ale już legalnie!

Jan Smog23.11.2019 13:26

PM 2,5 192 % normy , PM10 122% normy 12:49 23.11.2019 czujnik Look02 Wrocławska

Ola23.11.2019 12:19

Urząd miasta powinien dać każdemu o każdej porze roku wymieniajacemu piec dofinansowanie a nie ze nie ma pieniędzy bo koniec roku wnioski zgody itp a nagonkę tak naprawdę robią na ludzi! Ciekawe czy starsza Pani lub Pan w mojej okolicy jest pare takich osób wymieni piec za 17000 jak ledwo im starcza na podstawowe potrzeby a pożyczki w banku nie dostaną co będzie im straż mandaty wystawiac ?

Hotel Abbasi23.11.2019 7:38

"Dlaczego w zwykłym piecu nie można spalić płyty meblowej"

Bo zawiera kleje i lakiery, ktore spalajac sie wydalaja toksyczne substancje.
Tego kraju nie wykonczy zadna obca armia a zwykla ciemnota.

Gość22.11.2019 21:30

Proste pytanie.
Dlaczego w zwykłym piecu nie można spalić płyty meblowej i mieć z tego ciepło. A w Szerokiej na Norwida można takie płyty pościć z dymem na placu i nazwać to pożarem.
Dodatkowo - ciekawostka mają tam ciepłownię - opalana właśnie płytami meblowymi a dla niepoznaki kilka palet jest przygotowanych na opał.

ojtam ojtam...22.11.2019 19:28

Ciekawe że do konfidencji najszybciej garną się kobiety.

Czytelnik 22.11.2019 19:11

Zapraszam na ul.1 maja w zdroju po godzinie 18 nie zapomnieć maski P3

Mieszkaniec domu22.11.2019 18:12

Zapraszam panów ze straży bardzo chętnie ale wymagam od nich aby przy okazji kontrolowali właścicieli piesków z bloków czy noszą torebki na ich kupy, czy nie wyrzucają śmieci do okolicznych lasów. Pozdrawiam króliczoki

Śledczy22.11.2019 17:31

Ul.Libowiec bogato wyposażony dom, pod domem 3 samochody w tym dwa nowe. W okresie zimowym zawsze jeden worek odpadów segregowanych, a w lecie ok4-5 worków. Smród na całą okolicę.

Pokaż wszystkie opinie (29)