Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
12 marca 2020

Fortuna 1 Liga bezpłatnie na Polsacie i w Internecie

Fortuna 1 Liga bezpłatnie na Polsacie i w Internecie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku z zagrożeniem koronawirusem nadzwyczajne środki ostrożności zostaną zachowane podczas rozgrywek piłkarskich. Najbliższe spotkania Fortuna 1 Liga odbędą się tym samym bez udziału publiczności.

W tej nadzwyczajnej sytuacji telewizja Polsat podjęła decyzję o tym, aby oprócz 3 transmisji emitowanych na kanałach sportowych Polsatu, jeśli tylko warunki techniczne pozwolą, kibice mieli możliwość obejrzenia za darmo pozostałych meczów na stronie www.ipla.tv. Z każdego takiego stadionu zostanie wyemitowany sygnał z jednej kamery. Jest to wyjście naprzeciw społeczności kibiców Fortuna 1 Liga i będzie obowiązywało już od najbliższej kolejki ligowej.
 
- Sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 to rzecz bez precedensu w polskim sporcie. Jako liga jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz naszych strategicznych partnerów - telewizji Polsat oraz firmy Fortuna. Osobiście dziękuję Dyrektorowi Marianowi Kmicie, że zdecydował się na pokazywanie wszystkich spotkań Fortuna 1 Liga. To potwierdza, że jako społeczność skupiona wokół naszych rozgrywek chcemy wspólnie znajdywać optymalne rozwiązania w obecnej sytuacji. W związku z tym kieruję również apel do naszych wspaniałych kibiców, aby w miarę swoich możliwości również pokazali swoje wsparcie dla klubów decydując się na pozostawienie środków z tytułu biletów na działalność bieżącą swoich klubów. To byłby z pewnością ważny gest w ich stronę - mówi Marcin Janicki, prezes zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej.
 
Dzięki współpracy z mec. Amelią Szukowską i mec. Michałem Żukowskim z kancelarii Innteo Legal Żukowski, Szukowska Radcowie Prawni Sp.p. oraz mec. Rafałem Iniewskim (Iniewski Doradztwo Prawne), udało się wypracować potencjalne modele dzięki, którym każdy kibic posiadający ważny bilet na mecz będzie miał możliwość wymiany na produkt lub usługę z portfolio klubowego lub przeznaczyć środki z biletów na ważny dla klubu cel. Takim wyborem może być np. możliwość:
  powierzenia środków klubowi, które przeznaczone byłyby na rozwój szkolenia dzieci i młodzieży. W tym modelu kibic decydujący się na „przekazanie” środków na akademię piłkarską klubu powinien złożyć oświadczenie w formie pisemnej lub elektronicznej (jeżeli pozwoli na to system informatyczny) powierzając klubowi środki z biletów do przeznaczenia na wskazany cel (lub wypłaty na rzecz innego podmiotu prowadzącego akademię) w określonym czasie lub  wymiany biletu na voucher uprawniający do zakupu biletu na przyszłe mecze swojej drużyny. Wymiana na bon o wartości odpowiadającej cenie biletu będzie dokonana, o ile kibic złoży odpowiednie oświadczenie wyrażające zgodę na taką zamianę.
 
Wszelkie szczegóły techniczne dotyczące potencjalnego rozwiązania zostaną przekazane za pośrednictwem klubowych stron internetowych. W przypadku rozwiązań związanych z karnetami klubowymi rekomendowane jest podejmowanie decyzji w momencie zakończenia jego ważności tj. po sezonie rozgrywkowym.
 
Wszelkie nowe informacje związane z zaistniałą sytuacją będą przekazywane za pośrednictwem serwisu www.1liga.org w trybie bieżącym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Bardzo brutalny kibic24.04.2020 10:01

Dokładnie GKS musi upaść ! Jest to dobry czas na zamknięcie tego Clubu - zwala winę na covid19 a prezesów zapraszam do Biedronki na kasę.

Do Oliwier15.04.2020 7:15

A ja czekam aż przyjedzie do twojego domu szef pislamu i zjesz z nim obiad i powiesz mu na zdrowie.

Oliwier01.04.2020 16:41

Czekam na upadek GKS Jastrzębie za dzieci wyrzucone z akademii !!!

Gość12.03.2020 23:24

Termometry zepsute. Moja temperatura 34 stopnie. JSW pracuje do ostatniego żywego