Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 marca 2020

Nieczynne galerie, puby, kawiarnie. Msze tylko do 50 osób

Nieczynne galerie, puby, kawiarnie. Msze tylko do 50 osób
fot. pixabay

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju. Granice państwa zostają zamknięte dla ruchu turystycznego. Nieczynne będą galerie, puby, kawiarnie. Wyjątek stanowią sklepy spożywcze.

Wprowadzono zakaz wjazdu cudzoziemców do Polski, zacznie obowiązywać w nocy z soboty na niedzielę. Cudzoziemcy pracujący lub mieszkający w Polsce będą mogli przyjechać do Polski, ale będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Polscy obywatele będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę po przyjeździe do kraju.

Ruch samochodowy dla Polaków wracających do kraju będzie utrzymany, ale wprowadzone zostaną ścisłe procedury sprawdzania przekraczających granice. Ograniczenia na granicach mają obowiązywać od nocy z soboty na niedzielę przez 10 dni, z możliwością przedłużenia tego czasu. Ruch wewnątrz kraju będzie się odbywał bez zmian.

Ograniczona zostanie praca galerii handlowych. Otwarte w nich będą tylko sklepy spożywcze, drogerie, pralnie i apteki. Od niedzieli wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze oraz kolejowe. Nie zostanie wstrzymany ruch towarowy. Dozwolone będą międzynarodowe lotnicze połączenia czarterowe (za granicami kraju są ludzie, którzy wracają z urlopów).

Zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób. Ograniczenia zgromadzeń dotyczą wszystkiego typu uroczystości, prywatnych, publicznych, religijnych, samorządowych, administracyjnych.

Zamknięte zostają wszystkie bary, restauracje, puby, kasyna i inne podobne miejsca rozrywki. Restauracje mogą jednak sprzedawać jedzenie na zamówienie. Ograniczenia dotyczące zgromadzeń i miejsc rozrywki będą obowiązywać przez 14 dni z możliwością przedłużenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Epidemia koronawirusa w Jastrzębiu wyhamowuje? Epidemia koronawirusa w Jastrzębiu wyhamowuje?

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Maupa16.03.2020 8:14

Siedzieć na tyłku! Pilnować swoich bachorów! :[

Gość15.03.2020 19:35

@Babcia Jadzia dobrze prawi. Tylko kary pieniężne! Nic tak nie działa na Polaka, jak dostanie po kieszeni, albo zabranie 500+ Zaraz by się zainteresowali swoimi dziećmi i wprowadzili kindersztube

Gosc15.03.2020 17:39

Od wtorku postojowe!!! Potwierdzone

Babcia Jadzia15.03.2020 12:42

Obecni rodzice nie maja żadnego wpływu na zachowanie dzieci, albo ich to nie obchodzi. Tylko kary pieniężne coś wskurają. Pieniądz rządzi tym światem i ma realny wpływ na jakąkolwiek zmianę (nie pogadanki, pedagogizacja, akcje internetowe czy jakieś programy). Jak dostaną po kieszeni, to zaczną się interesować i wprowadzą dyscyplinę- złapią za wszarz bahora i pokażą kto tu rządzi.
Tak to działa np w sprawie wagarowiczów. Jak rodzice dostaną karę pieniężną za brak nadzoru nad realizacją obowiazku szkolnego, to nagle się interesują i pilnują bahora żeby chodził do szkoły.

Gość14.03.2020 22:20

Gość 19,28 śledziłeś że wiesz gdzie poszli?co ty jakiś konfident ,ormowiec czy jak że śledzisz ludzi gdzie idą.Brzydka cecha współczuję twoim bliskim.

Tępy ryl14.03.2020 22:02

Za to pod zofiówką można stać w 500 osób

Gość14.03.2020 20:54

a ja mam to w dupi...

Gość14.03.2020 19:28

Dziadki, po operacjach, po zawałach, poleciały 70 + do kościoła. Można mówić, prosić Jastrzębie.

Gość14.03.2020 17:56

Sąsiad 14.56 faktycznie otwarta ta Wenecja ale to taka kawiarnia syf .od zawsze.

Sąsiad14.03.2020 14:56

Kawiarnia Wenecja na ul.Wrocławskiej otwarta

Pokaż wszystkie opinie (35)