Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
21 kwietnia 2020

Chorzy na serce szczególnie narażeni na wirusa

Chorzy na serce szczególnie narażeni na wirusa
fot. pixabay

Osoby leczące się kardiologiczne szczególnie powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w kontekście epidemii koronawirusa. Zalec się im podjęcie szczególnych środków ostrożności.

W związku z obchodzonym między 18 a 24 kwietnia "Tygodniem dla Serca", Ministerstwo Zdrowia wydało specjalne zalecenia dla pacjentów leczących się kardiologicznie. Informacje na ten temat przytacza również jastrzębski magistrat. Zaleca się, aby pacjenci korzystali przede wszystkim z teleporady, niż osobistych wizyt u lekarza.

- Dochodzą do nas sygnały, że w kilku krajach europejskich został zauważony  i potwierdzony trend mniejszej zgłaszalności pacjentów na leczenie szpitalne z ostrym zawałem. Może to wynikać ze strachu pacjentów przed wezwaniem pogotowia i hospitalizacją, ponieważ sądzą, że zarażą się w szpitalu koronawirusem. Jeżeli ktoś ma silny ból w klatce piersiowej, to powinien kierować się zasadą „Wezwij pogotowie ratunkowe i pojedź do szpitala” bez względu na to, czy ma, czy nie ma koronawirusa, bo może być to zawał serca, masywna zatorowość płucna lub rozwarstwienie aorty, czyli głównej tętnicy organizmu- apeluje prof. Witkowski.

Wszystkie zalecenia można znaleźć na stronie internetowe Ministerstwa Zdrowia

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpitale potrzebują krwi Szpitale potrzebują krwi

Niezaszczepieni na przymusowe urlopy bezpłatne? Niezaszczepieni na przymusowe urlopy bezpłatne?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
sprężone powietrze22.04.2020 22:49

do To sem ja. To chodź bez maseczkę i zapłać 500 zł mandatu głupcze z teoria spiskową.

To sem ja22.04.2020 18:56

Ludzie chorzy mają uzasadnione obawy. W szpitalu można złapać różne wirusy i bakterie. Ale szanse na koronaświrusa są marne, choć ponoć procentowo najwięcej ludzi łapie tego medialnego wirusa w placówkach służby zdrowia... taki paradoks. Chodżcie na spacery bez masek aby się dotlenić i złapać słonka.