Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
27 kwietnia 2020

Pracownik JSW zakażony koronawirusem [video]

Pracownik JSW zakażony koronawirusem [video]
fot. JSW S.A.

SANEPID poinformował Jastrzębską Spółkę Węglową o pierwszym pracowniku zakażonym koronawirusem. Jest to pracownik kopalni Pniówek. Kontaktujące się z nim osoby poddano kwarantannie.  

W niedzielę po południu dyrekcja kopalni Pniówek otrzymała informację, że u jednego z pracowników potwierdzono laboratoryjnie zakażenie koronawirusem.

- Zgodnie z ustaleniami sztabu kryzysowego JSW jesteśmy od ponad miesiąca przygotowani do takich działań. Drobiazgowa analiza kontaktów zarażonego pracownika jest niezbędna, aby ustalić wszystkie osoby z kopalni Pniówek, które powinny zostać objęte kwarantanną. Ostateczna decyzja należy do Sanepidu i służb medycznych. My musimy zrobić wszystko, aby wpłynęły do tych służb pełne informacje - powiedział Aleksander Szymura, dyrektor do spraw pracy w kopalni Pniówek.

Sztab kryzysowy JSW zaraz po ogłoszeniu w kraju stanu epidemicznego wdrożył specjalne procedury na wypadek zakażenia koronawirusem wśród pracowników firmy. Priorytetem było ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii.

- Zastosowaliśmy wiele rozwiązań, które o kilkanaście dni wyprzedziły decyzje podejmowane na szczeblu centralnym. Wynikało to ze specyfiki pracy w kopalniach. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, musieliśmy wdrożyć rygorystyczne zasady profilaktyki - powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Sztab kryzysowy JSW podjął wiele działań, aby chronić pracowników i zminimalizować ryzyko zarażenia. Na terenie zakładów  spółki stworzono dodatkowe punkty do mycia i dezynfekcji rąk. Ograniczono ilość osób w windach zjeżdżających pod ziemię i wyjeżdżających na powierzchnię. Górnicy używają ochronnych masek i okularów nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich, także na powierzchni kopalni. Systematycznie przeprowadzana jest dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc - łaźni, lampowni, cechowni i ważnych ciągów komunikacyjnych i wind górniczych (tak zwanych szoli). Odkażane są także podziemne kolejki i dworce. Codziennie odbywa się pomiar temperatury ciała  wchodzących na teren zakładu pracowników. Kopalnie JSW już od 23 marca pracują w specjalnym trybie trzyzmianowym, który ma ograniczyć kontakty pracowników pracujących na różnych zmianach.

Aktualnie wśród pracowników JSW nie ma innych osób zarażonych, nie ma też zagrożenia dla pracy kopalń.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z polskimi górnikami? Co z polskimi górnikami?

JSW świadoma w sprawach klimatu JSW świadoma w sprawach klimatu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (81)
ttt28.04.2020 13:46

do Dziwoki: ja przyjmuję te argumenty, ale czyja to wina? kto odpowiada za "nie chce mi się" i "jakoś to będzie"? ludzie. m, wy, gornicy. bo każdą zasadę można złamać, tyle, że bezpieziej jest jak sie ich nie lamie, to przeciez oczywiste

Korona Wirós28.04.2020 13:15

@luzer

Przejrzałeś mnie.

Ponadto urzekła mnie twoja przebiegłość.

Zasadnicze pytanie28.04.2020 12:40

Gdzie są ci co maja kontrolować no i karać za to że nie chodzi się w maskach na terenie kopalni?
Bo na borynie ich nie widać no a za to widać pełno ludzi bez masek

Show must go on28.04.2020 12:21

@A kuku Jastrzębie

BHP-owiec pracuje zdalnie z domu.

Sytuację zna z TVPiS, więc wszystko pod kontorlą.

luzer28.04.2020 12:14

Korona Wirós ty chyba jesteś zakałą tych wpisów

luzer28.04.2020 12:11

Ale tu analfabetów oraz ludzi co nie wiedzą co i jak piszą

Do KoronawirusTerror28.04.2020 12:07

Ile ty masz chłopczyku lat? Mama wie, że się bawisz jej telefonem? "budrzetowa" "pujdziecie"... Jprdl

A kuku Jastrzębie28.04.2020 11:59

Mam zagadke z podpowiedzią.
Czy ktoś widział BHP-owca.
Gdzie jest BHP-owiec?
Myślę że na łaźni go nie znajdziecie.

KoronawirusTerror 28.04.2020 10:46

Hihi no i w ten sposób was uciszą!!
Wungiel nie potrzebny,zarobki trzeba obniżyć dziura budrzetowa!!! Pujdziecie na postojowe dostanieciem 50% stawki to wam szczęki opadną wartość JSW w dół to i Hindus was wykupi buahahah
Wungiel z Kolumbi z narkotykami wpłynął do Polski....po co Polski wungiel w Polsce i Europie b?dzie Kolumbijski tańszy
Morawiecki zniszczy Polskę i Polaków z maskami na mordach.

Brono28.04.2020 8:14

Na kawrantannie przebywaja pond 700 osób a nie 400ileś. Mam kolegę w Katowicach -Murckach który mwóił że tyle ośób tam przebywa na kwarantannie. Dyrektor myśli ze koronowirusa zatrzyma maskami jak niektórzy jadąc autobusem z gruby te maski ściagaja pod brode.

Pokaż wszystkie opinie (81)