Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
27 maja 2020

Dlaczego warto rozpocząć naukę w szkole kosmetycznej?

Dlaczego warto rozpocząć naukę w szkole kosmetycznej?
fot. materiały prasowe

Zawód kosmetyczki zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród świeżo upieczonych absolwentów liceów i techników, jak i osób, którym zależy na zmianie branży i połączeniu pasji z pracą. Profesja może stać się dobrym źródłem dochodów, ponieważ nienaganny wygląd ma bardzo duże znaczenie w życiu zawodowym i osobistym. Z usług profesjonalnych kosmetyczek korzystają już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którym zależy na zachowaniu młodości, podkreśleniu swojej urody oraz zniwelowaniu niedoskonałości.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych? 

Technik usług kosmetycznych diagnozuje klienta pod kątem problemów skórnych oraz wykonuje zabiegi upiększające i lecznicze. Osoby na tym stanowisku udzielają pomocy w przypadku uporczywego trądziku, zmarszczek, cellulitu, kurzych łapek, cieni pod oczami, blizn czy przebarwień. Kosmetyczka potrafi ponadto ocenić stan i rodzaj cery, a także dobrać do niej odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Właściwie dopasowane i profesjonalnie przeprowadzone zabiegi sprawiają, że skóra staje się gładka, promienna oraz nawilżona. Technicy usług kosmetycznych nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do stawiania diagnoz i wykonywania zabiegów. Zawód ten pozwala na rozwijanie się w takich dziedzinach jak profesjonalny makijaż (dzienny, wieczorowy i charakteryzacje), zdobienie paznokci, czy przedłużanie rzęs.

Kto może zostać technikiem usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych musi posiadać umiejętności praktyczne zdobyte w szkole kosmetycznej we Wrocławiu oraz wiedzę teoretyczną. W zawodzie tym bardzo ważna jest chęć ciągłego doskonalenia swoich kompetencji. Szczególnie, że branża beauty nieustannie się rozwija - powstają nowe kosmetyki i preparaty do zwalczania niedoskonałości, innowacyjne rozwiązania, a w gabinetach urody pojawia się nowoczesny sprzęt. Z tego powodu pracodawcy wymagają nie tylko zaangażowania oraz pracowitości, ale również pasji i dążenia do samorozwoju. Kosmetyczna, która nie śledzi najnowszych trendów, będzie cały czas stała w miejscu. W profesji tej bardzo ważne są również nienaganna aparycja oraz profesjonalne podejście do klienta. Osoby korzystające z pomocy kosmetyczek, bardzo często borykają się z kompleksami, które odbierają im pewność siebie. Z tego powodu technik usług kosmetycznych musi wyróżniać się również empatią, zrozumieniem i kulturą osobistą. 

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych? 

Uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych oraz umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie, możliwe jest po ukończeniu szkoły policealnej we Wrocławiu. W czasie trwającej dwa lata nauki, słuchacze odbywają zajęcia praktyczne w pracowniach zaaranżowanych na wzór prawdziwych gabinetów kosmetycznych, a także zdobywają specjalistyczną wiedzę teoretyczną. Mają oni ponadto możliwość uczestnictwa w szkoleniach i zdobycia certyfikatów z zakresu przedłużania rzęs, kosmetyków mineralnych, manicure hybrydowego czy depilacji woskiem australijskim. Absolwenci szkoły są przygotowani do pracy w miejscach takich jak salony urody, SPA, laboratoria kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej oraz do założenia własnej działalności gospodarczej.

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpiecznie na Wrocławskiej. Zakręcono gaz Niebezpiecznie na Wrocławskiej. Zakręcono gaz

Mieszkańcy w szoku: "Wyciął nam dwie sosny!" Mieszkańcy w szoku: "Wyciął nam dwie sosny!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Monika15.09.2021 8:26

Ja kończyłam szkołę policealną cosinus . Uważam, że porządnie przygotowała mnie do zawodu. A do tego pracownie były profesjonalne plus ich wyposażenie.