Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
6 lipca 2020

Srebro dla jastrzębskich siatkarzy

Srebro dla jastrzębskich siatkarzy
fot. Facebook/Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel

Zespół młodych siatkarzy z Akademii Talentów zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorów w Dębicy. Młodzi zawodnicy pokazali, że nalezą do czołówki zespołów w swojej dyscyplinie.

W fazie grupowej drużyna dowodzona przez trenera Dariusza Luksa pokonała kolejno: AKS V LO Rzeszów, EKS Skra Bełchatów oraz MOS Wola Warszawa. Dodajmy, że zrobiła to w świetnym stylu. Tylko w ostatnim starciu na tym etapie turnieju jastrzębscy akademicy stracili seta.

W półfinale zespół z Akademii Talentów trafił na ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Była to zatem powtórka z finału mistrzostw Śląska. W lutym, w decydującym starciu mistrzostw województwa nasi akademicy pokonali częstochowian 3:1. Natomiast w sobotnim starciu było o wiele trudniej. Zespół z Częstochowy prowadził już nawet 2:1 w setach, ale nasi juniorzy odwrócili losy meczu i wygrali go po tie-breaku.

W niedzielnym finale naprzeciw jastrzębskiej ekipy raz jeszcze w tym turnieju stanął zespół MOS-u Wola Warszawa, który w półfinale również w pięciu setach pokonał Trefl Gdańsk. Warszawski zespół postawił bardzo trudne warunki naszej drużynie i po zaciętym boju zwyciężył w finale 3:2.

WYNIKI:

Faza grupowa:

Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20).

MVP: Michał Gierżot.

Jastrzębski Węgiel – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:18, 25:21)

MVP: Jakub Czyżowski.

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 25:21).

MVP: Mariusz Połyński.

Półfinał:

Jastrzębski Węgiel – ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 3:2  (25:23, 23:25, 26:28, 25:16, 15:13)

MVP: Krystian Walczak.

Finał:

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 2:3 (25:23, 19:25, 26:24, 22:25, 13:15)

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy przyjmujący – Michał Gierżot.

Klasyfikacja końcowa MP: 1. MOS Wola Warszawa, 2. Jastrzębski Węgiel, 3. Trefl Gdańsk, 4. ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa, 5. AKS V LO Rzeszów, 6. Hemarpol Norwid Częstochowa, 7. AZS UWM Olsztyn, 8. EKS Skra Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel wystąpił w MP w składzie:

Dominik Fedak (l), Patryk Cichosz, Jakub Czyżowski, Dawid Gruszczyński, Hubert Szymczak, Michał Gierżot, Jakub Janicki (l), Hubert Chudziak, Krystian Walczak, Filip Roque De Oliveira, Tymoteusz Brzoza, Filip Jarosiński, Marek Komorowski, Mariusz Połyński.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze

Juniorzy JKH GKS zdobywają tytuł Wicemistrza Polski Juniorzy JKH GKS zdobywają tytuł Wicemistrza Polski

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!