Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
6 października 2020

Kilkugodzinne wycieczki w Zakopanem zimą - gdzie warto się wybrać?

Kilkugodzinne wycieczki w Zakopanem zimą - gdzie warto się wybrać?
fot. materiały prasowe

Zakopane jest piękne o każdej porze roku. Latem przyciągają szlaki i rześkie powietrze, wiosną budząca się do życia natura. Jesienią tętniące życiem miasto. A zimą wszystko. Wśród sposobów na spędzanie czasu w Zakopanem zimą kilkugodzinne wycieczki. Co oferują organizatorzy w ramach atrakcji?

Samodzielne piesze wycieczki bądź zorganizowane formy spędzania czasu na świeżym powietrzu są zimą równie przyjemne, co o innych porach roku. Sami możemy wybrać się na pieszą wycieczkę, wybierając proste szlaki i sprawdzając wcześniej pogodę. Inną opcją są zorganizowane formy zabawy. Podpowiadamy, gdzie się wybrać i w które drzwi zapukać?

Dolina Chochołowska

Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów przybywających do Zakopanego. Dolina Chochołowska wiosną zamienia się bajeczne miejsce, ale warto wiedzieć, że zimą to w niej najdłużej leży śnieg. Jest to największa i najdłuższa dolina w najwyższych polskich górach. Idealna na samodzielną wędrówkę, jak i na zorganizowaną kilkugodzinną wycieczkę. Zimą można się wybrać, trzymając zielonego szlaku, do schroniska na Polanie Chochołowskiej.

Kuligi w Dolinie Chochołowskiej

Na kilkugodzinną wycieczkę zorganizowaną zapraszają górale. Kulig plus biesiada, łącznie trzy godziny dobrej zabawy. Sanie suną po śniegu, uczestnicy rozświetlają drogę pochodniami, a wokół biało i zimno. Dlatego na kulig ubieraj najcieplejsze rzeczy. Po przejażdżce czas na odpoczynek i rozgrzanie się przy pieczeniu kiełbasek i wspólnym śpiewaniu. Kuligi organizowane są również na Gubałówce. Szerzej poczytasz o nich na portalu, który skupia doświadczonych organizatorów: https://www.goral.pl/zakopane/kuligi/. Kuligi w Dolinie Chochołowskiej uznawane są za numer jeden w całym Zakopanem.

Wycieczki skuterami śnieżnymi

To świetna zabawa dla wszystkich. W niektórych wypożyczalniach jest możliwość samodzielnej jazdy bez przewodnika. Zanim wsiądziesz na skuter, przejdziesz szkolenie. A jeśli to Twoja pierwsza jazda, to nim samodzielnie będziesz mógł jeździć, czeka godzinna przejażdżka z instruktorem. Jazda skuterami śnieżnymi daje mnóstwo frajdy i można pojeździć po różnych szlakach. Skuter zarezerwujesz na godzinę bądź kilka godzin. Możesz wybrać wycieczkę zorganizowaną i jechać za przewodnikiem.

Inne propozycje

Więcej pomysłów na to, co robić zimą w Zakopanem, znajdziesz na prawdziwym góralskim portalu i tak też się nazywa: https://www.goral.pl/. Mnóstwo inspiracji i mnóstwo informacji na temat Podhala, Tatr, górali, ich kultury, tradycji i gwary.

Zimą można odwiedzić termy i aquapark, a także muzea, których w Zakopanem jest wiele. Pogoda w Tartach jest zmienna, dlatego zimą wybieraj tylko bezpieczne szlaki.

 

Artykuł partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

Atrakcje w Zakopanem dla małych i dużych Atrakcje w Zakopanem dla małych i dużych

Zima w mieście. "Wszystkie drogi są przejezdne" Zima w mieście. "Wszystkie drogi są przejezdne"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!