Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
14 października 2020

Jastrzębski szpital dla chorych na COVID-19. Wstrzymano przyjęcia

Jastrzębski szpital dla chorych na COVID-19. Wstrzymano przyjęcia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewoda Śląski zdecydował, że jastrzębski szpital staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorych na COVID-19.  Wstrzymano przyjęcia na zabiegi planowane oprócz ratujących życie i pilnych.

Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od piątku, staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19.

 Dotychczas placówkami, które zajmowały się pacjentami z SARS-CoV-2 były szpitale jednoimienne. Wzrost zachorowań spowodował, że zaistniała potrzeba utworzenia nowych miejsc opieki dla pacjentów m.in. w jastrzębskim szpitalu, który docelowo będzie dysponował 45 łóżkami.

- Postępując zgonie z wytycznymi w szpitalu, wprowadzono liczne zmiany organizacyjne. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia oddziałów dla osób zakażonych koronawirusem, szczególnie pod kątem opieki pielęgniarskiej i lekarskiej dnia 14 października podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Szpital nadal będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach ratujących życie, nagłych lub pilnych. W tych przypadkach szpital funkcjonuje jak do tej pory - informuje Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy szpitala.

O wszelkich zmianach w funkcjonowaniu szpitala, lecznica będzie informowała na bieżąco.

- Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli nam powrócić do standardowego funkcjonowania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i liczymy na słowa wsparcia ze strony mieszkańców naszego regionu - dodaje rzecznik szpitala. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tak jastrzębski szpital walczy z koronawirusem Tak jastrzębski szpital walczy z koronawirusem

Szpital pilnie poszukuje personelu medycznego Szpital pilnie poszukuje personelu medycznego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Jatamtam15.10.2020 19:31

Nasz rząd jest do bani, jest mi wstyd że mieszkam w takim kraju,gdzie jesteśmy pozbawieni wszystkich praw, nawet normalnego oddychania bo blokują nam to maseczki które nie pomagają tylko szkodzą, bo jeśli by pomagały to już dawno by było po pseudo pandemi. Otwórzcie szpitale i przychodnie korona wirusy były u nas już dawno ,były ,są i będą ,a jeśli by ktoś zapomniał to są też inne choroby.... Dajcie nam normalnie żyć , ludzie będą umierać bo nie udostepniacie pomocy w szpitalach czy przychodniach tylko covid i covid ,świat zwariował ...
Wyłącz tv włącz myślenie ....

bez paniki15.10.2020 12:57

no i dobrze, jak zachrujemy na covida bedzie blisko, testy tez beda na miejscu, a zachorowalnosc rosnie w szybkim tempie, dzis mamy +9 zkazonych

Znafca temató15.10.2020 12:14

@gosc

Tak się akurat składa, że mieszkam w pobliżu tego pożal się Boże szlaku.

Ci zacni, radośni i przyjaźni rowerzyści już całą ulię Komuny Paryskiej, Dąbrowskiego i Szotkowicką na całej szerokości traktują jako ścieżkę rowerową, a na samochody i ich kierowców patrzą, jakby popełnili zbrodnię.

Gość15.10.2020 11:32

Po..bało ich

do Alojz15.10.2020 9:55

Co się czepiasz prezydent jak szpital podlega pod województwo. Podziękuj swojemu PISowi, że nas tak załatwił.

Ania15.10.2020 9:02

Zrobić szpital tymczasowy na hali, miasto nie może zostać bez opieki medycznej! Do rodzinnego nie da się dodzwonić, sami jesteśmy skazani na leczenie swoimi sposobami. Albo najlepiej przychodnie na harcerskiej powinni przerobić na tymczasowy szpital zakaźny. Dość picia kawy i plotkowania. Od marca babska się na siedziały. Czas się wziąść do roboty. Tak się panie pielęgniarki lansują, że pomagają! To niech się teraz wykarzą!

gosc15.10.2020 8:14

Do znafcy tematu: Otoz jezdze tym szlakiem , nie widze tam pijanych rowerzystow i nie podjudzaj jastrzębian, ludzie sie cieszą z tej trasy, jezdzą starzy , starsi , młodzi , nawet małe szkraby i to nie jest w jastrzebiu jedyny srodek lokomocji bo prawie w kazdej rodzinie szczegolnie u mlodych jest samochod, zobacz te tlumy rowerzystow w wekendy, te radoche , zyczliwosc dla siebie , kazdy pilnuje porządku.

Alojz 15.10.2020 8:06

Czy oni sanormalni? W Jastrzębiu ostatnie dnie 0-3 osoby zarażone, w innych miastach obik po kilka. W szpitalach kilka. Ogromny budynek 10 piętrowy cały zamknięty, żeby przyjąć 45osob...z czego większość przejdzie covid trochę poważniej niż grypę. No może jakiś staruszek umrze... (co raczej normalne). Miasto zostało bez opieki lekarskiej bo ktoś sobie coś umyślił. Co na to pani Prezydent? Gdzie mamy się leczyć? Odsyłają do Rybnika, Rybnik do Cieszyna a u nas ogromny wyspecjalizowany szpital stoi pusty. Może jakiś strajk? Coś trzeba z tym zrobic

Dżordż prosto z drzewa15.10.2020 6:22

Jak może być dobrze w kraju w którym od 1989 roku wybudowano 1365 kościołów a tylko 7 szpitali?
W kraju w którym nie szanuje się ludzi wykształconych, doceniając kosztem tych pierwszych pa to ło gie i nie ro bów. W kraju w którym politycy modlą się o deszcz, a członkowie episkopatu twierdzą, że mogą dysponować środkami nadprzyrodzonymi. Brakuje jeszcze inkwizycji i stosów. Taki oto mamy La La Poland. Pa. Miłego dnia.

Znafca temató15.10.2020 5:47

@Koko

Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o pijanych rowerzystach, którzy zderzyli się z drzewem, słupem albo brutalną rzeczywistością. Pani burmistrz tylko zachęca do takich zachowań swoim żelaznym szlakiem. Owszem, turystyka i rekreacja są ważne, ale nie, żeby stawiać na rowery jako podstawowy środek lokomocji w tej upadającej osadzie górniczej. Dokąd zmierza ten świat? Niech ktoś go na chwilę zatrzyma bo ja wysiadam.

Pokaż wszystkie opinie (22)