Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
10 marca 2022

Depilator IPL - jak działa i kiedy się przydaje?

Depilator IPL - jak działa i kiedy się przydaje?
fot. materiały prasowe

Intensywne światło pulsacyjne to zabieg kosmetyczny na skórę. Można go stosować w celu zmniejszenia oznak starzenia się skóry lub usunięcia zbędnego owłosienia. Inne zastosowania obejmują zmniejszanie widoczności blizn, rozjaśnianie ciemniejszych partii skóry i poprawę wyglądu pajączków. IPL działa w podobny sposób jak laseroterapia. Różnica polega na tym, że podczas gdy laseroterapia dostarcza energię świetlną o jednej długości fali, IPL dostarcza energię o wielu długościach fali. Oznacza to, że IPL może leczyć większy obszar skóry w krótszym czasie niż terapia laserowa.

Technologia IPL

Technologia IPL – znana również jako technologia intensywnego światła pulsującego – nie jest w rzeczywistości zabiegiem laserowym. W przeciwieństwie do depilacji laserowej wykorzystuje ona szerokie spektrum światła o wielu długościach fali. Oznacza to, że ma więcej nieukierunkowanej energii wokół włosów i obszaru skóry. Tak więc IPL wykorzystuje światło o wielu spektrach, podczas gdy laser wykorzystuje światło o jednym spektrum, co oznacza, że energia IPL jest rozproszona i znacznie słabsza. Laser ma światło zagęszczone, a cała energia jest skupiona na tym pojedynczym świetle.

Światła spektrum są mierzone jako długość fali. Czerwone komórki we krwi mają najwyższą absorpcję w kierunku tego światła, dlatego IPL jest bardzo skuteczny w leczeniu wyglądu powierzchownych popękanych naczyń włosowatych. Powszechnie stosuje się różne filtry odcinające, aby selektywnie odfiltrować niepotrzebne długości fal w celu dotarcia do określonych struktur i chromoforów. Może to być melanina we włosach lub na skórze w postaci zmian pigmentowych albo oksyhemoglobina w naczyniach krwionośnych, która pojawia się jako popękane naczynka. W cięższych przypadkach może to być trądzik różowaty.

Technologia IPL – co trzeba wiedzieć?

Jeśli chcesz osiągnąć rezultaty, musisz być konsekwentny. Depilator IPL to nie jest magiczne urządzenie, które można użyć raz, a potem o nim zapomnieć. Trwałe rezultaty będą widoczne od trzeciego miesiąca. Po kilku pierwszych zabiegach niecierpliwi z nas mogą być rozczarowani, ponieważ różnica może być niewielka, ale po upływie trzech miesięcy zaczniesz zauważać, że znaczna część włosów na ciele nie odrasta. 

Zima to najlepszy czas, aby zacząć. Ponieważ podczas korzystania z depilacji laserowej nie możesz się opalać, ani naturalnie, ani sztucznie. Urządzenie działa najlepiej, gdy kontrast między ciemniejszymi włosami a jaśniejszą skórą jest największy.

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy warto zdecydować się na zabiegi kwasem hialuronowym? Czy warto zdecydować się na zabiegi kwasem hialuronowym?

22-latka rzuciła się z nożem na partnera 22-latka rzuciła się z nożem na partnera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!