Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
24 marca 2022

Za podpalanie traw grozi 5 tys. zł kary

Za podpalanie traw grozi 5 tys. zł kary
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębiu już dochodzi do podpalania traw. Policja już dwukrotnie interweniowała w takich sytuacjach. Mandat za podpalanie może wynieść nawet do 5 tys. zł.

Policja przypomina, że podpalanie traw, ale też gałęzi, liści na przydomowych ogródkach, czy ogródkach działkowych jest zakazana. We wtorek mundurowi dwukrotnie zostali powiadomieni o takich sytuacjach.

-  Zgłoszenia miały miejsce o godzinie 12.20 oraz 13.00. W pierwszym przypadku zaczęło się od zamiaru spalenia ściętych gałęzi drzew. Właściciel posesji nie był w stanie zapanować nad ogniem, który rozprzestrzenił się na działkę sąsiada - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe sankcje: Kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, grzywnę lub naganę, której wysokość może wynosić od 20 do 5000 zł. Jeżeli policjanci zakwalifikują czyn jako przestępstwo, wówczas sprawcy grozi więzienie w wymiarze od roku do 10 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!