KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Wynajmij biuro od 2 zł
30 marca 2022

Chciała oszukać staruszkę na 50 tys. zł

Chciała oszukać staruszkę na 50 tys. zł
fot. pixabay

Telefoniczna oszustka chciała wyłudzić od 86-letniej jastrzębianki 50 tys. złotych. A wszystko pod pozorem pomocy spłaty długów, które miała zaciągnąć jej córka.

Oszustka zadzwoniła do 86-letniej mieszkanki Jastrzębia, podając się za jej córkę. Celem było wyłudzenie od kobiety 50 tys. zł na spłatę długów. Starsza pani zachowała się rozsądnie i nie dała się oszukać.

- Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00 - apeluje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi zwracają się do młodych osób, aby informowali rodziców, czy dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość.

- Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności – mówi policjantka.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto poznaje tego mężczyznę? [video] Kto poznaje tego mężczyznę? [video]

Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Pies Barona Munchhausena30.03.2022 17:06

"romocja opłat mu się już dawno skończyła"

Nie tyle promocja, co zlecenia na pociskanie kitu urzednikom UM, glowne zrodlo przychodow.

I <3 Jaszczembie30.03.2022 9:56

No to teraz ten jastrzębski as od cyber bezpieczeństwa, tak nachalnie swego czasu reklamowany przez carycę z bunkra w jego lokalu na działalność za złotówkę, będzie mógł się wykazać.

Chociaż, nie, zaraz...

Przecież promocja opłat mu się już dawno skończyła i biedaczek wyjechał z tej upadającej osady górniczej, eh.

Adam30.03.2022 8:57

Mamy Pegasusa, więc oszustka na pewno zostanie ustalona .

Pies Barona Munchhausena30.03.2022 7:21

Codzienność