Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
BS Kredyt bez gwiazdek
20 maja 2022

Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają

Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają
fot. UM Jastrzębie

Weekend 28-29 maja będzie należał do pasjonatów rowerów górskich. W tych dniach w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego zostanie rozegrany Puchar Polski w Kolarstwie Górskim.

W tym roku ranga zawodów jest jeszcze wyższa, bo wpisane zostały do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Choć to wyścig skupiający najlepszych zawodników z kraju to u nas wystartować może każdy, zarówno osoba z licencją jak i amator. Zapraszamy też najmłodsze dzieci, które startują w osobnym wyścigu w niedzielę, 29 maja.

Dla zawodniczek i zawodników w kategoriach: Junior, Elita ma rangę UCI C3. Dla zawodniczek i zawodników w kategoriach: Żak, Młodzik, Junior młodszy, Junior, Orlik, Elita Masters wyścig ma rangę Pucharu Polski.

- Warunkiem uczestnictwa w tej klasyfikacji jest posiadanie ważnej licencji kolarskiej zgodnej z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego lub innej krajowej Federacji zrzeszonej w Międzynarodowej Unii Kolarskiej lub legitymacji ucznia szkółki kolarskiej zarejestrowanego w systemie SINKO oraz ważne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu zgodnie z regulaminem PZKol - informuje jastrzębski magistrat.

Zawodniczki i zawodnicy kategorii dziecięcych do lat 18 bez licencji zgłaszają swój udział w zawodach wyłącznie w biurze zawodów zgodnie z harmonogramem zawartym w regulaminie.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w regulaminie zawodów.

Zapisać się można poprzez platformę internetową.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Brodzik na OWN i Kąpielisko Zdrój zaczynają sezon letni Brodzik na OWN i Kąpielisko Zdrój zaczynają sezon letni

Koncertowa sobota podczas Dni Miasta Koncertowa sobota podczas Dni Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
I21.05.2022 12:17

Wieczorami na own imprezy, darcie i zabawa! Policja tam zaglądać??

Kolarz nizinny20.05.2022 8:15

Petarda .... buhahahaha ten OWN nadaje się tylko o ekstremalnych zawodów może tor motocrosowy zrobić z tego bagniska

Pies Barona Munchhausena20.05.2022 8:12

Znów będą las tratować.