Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
2 sierpnia 2022

Mały Jastrząbek i Jastrzębska Dziesiątka - ruszyły zapisy

Mały Jastrząbek i Jastrzębska Dziesiątka - ruszyły zapisyJastrzębska Dziesiątka oprócz Biegu Kobiet to najbardziej znany jastrzębski bieg uliczny
fot. archiwum

17 września, tuż przed Biegiem Ulicznym "Jastrzębska Dziesiątka", tradycyjnie odbędą się biegi Małego Jastrząbka. Ruszyły zapisy.

Po dwóch latach przerwy, 17 września 2022, powraca "Jastrzębska Dziesiątka" - najbardziej znany jastrzębski bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów. To będzie wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

 - To już 10. bieg w ramach "Jastrzębskiej Dziesiątki", dlatego też staramy się, żeby jego oprawa była jak najciekawsza. Z powodu pandemii mieliśmy dwa lata przerwy w organizowaniu "Dziesiątki", więc tym bardziej nie możemy się już doczekać tych spotkań. W tym roku zawodnicy pobiegną nową, atestowaną trasą. "Jastrzębska Dziesiątka" to bieg, w którym startują uznani zawodnicy nie tylko z całej Polski, ale również spoza granic naszego kraju - mówi Agnieszka Badach z jastrzębskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na zawodników będą czekały nagrody w wielu kategoriach (oprócz standardowego podziału według wieku i płci zawodników, nagrodzony zostanie m.in. najszybszy górnik czy najwcześniej urodzony uczestnik), a także pamiątkowe medale i koszulki. Zapisy trwają do końca sierpnia. Obowiązuje limit 600 zawodników. Jastrzębska Dziesiątka odbywa się w randze Mistrzostw Województwa Śląskiego. W ramach Jastrzębskiej Dziesiątki odbywają się także biegi dla dzieci - Małego Jastrząbka.

- Nie ma fajniejszego uczucia niż to, kiedy można zawiesić medal na szyi dziecka - zmęczonego, ale szczęśliwego, że udało mu się ukończyć bieg. Daltego też każdy mały zawodnik otrzyma od nas medal i pamiątkową koszulkę. Przewidzieliśmy dla dzieci wiele kategorii, trasy wyznaczyliśmy na różnych dystansach. Nie zabraknie też, oczywiście, innych atrakcji - dmuchańców czy animacji. Dziś uruchomiliśmy zapisy i już widzimy, że te miejsca się zapełniają - mówi Agnieszka Badach.

W biegach Małego Jastrząbka może wziąć udział maksymalnie 300 dzieci. Wydarzenie współfinansowane jest przez Fundację JSW. Wpisowe, uprawniające do udziału w Jastrzębskiej Dziesiatce wynosi 74 złote. Start w biegach Małego Jastrząbka są bezpłatne. Więcej informacji na stronie biegów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej

Remont Warszawskiej. Droga będzie zamknięta dla ruchu do końca wakacji Remont Warszawskiej. Droga będzie zamknięta dla ruchu do końca wakacji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!