JKH wygrywa 3:2 po ciężkim meczu w Toruniu

We wtorek w Toruniu hokeiści JKH GKS Jastrzębie zmierzyli się z drużyna Nesta Karawela Toruń. Zwycięską bramkę strzelił na 30 sekund przed końcem spotkania Radek Prochazka. Po ciężkim meczu jastrzębianie ostatecznie wygrali 3:2.

Zdjęcie archiwalne

Po ostatniej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec można było spodziewać się kolejnego bardzo dobrego spotkania. Tym razem jednak mecz z ostatnią drużyną w tabeli przysporzył jastrzębianom trudności. Trzeba wspomnieć, że pierwszy raz w tym sezonie w bramce stanął Kamil Kosowski. Jak zapowiedział sztab trenerski, zmiany bramkarzy będą stałym elementem.

Pierwsze tercja rozpoczęła się od przewagi Jastrzębia. Hokeiści JKH nie wykorzystali kilku groźnych akcji pod bramką przeciwnika. Później rolę się odwróciły i to gospodarze zaczęli nacierać na bramkę Kamila Kosowskiego. W 14. minucie torunianie wykorzystali osłabienie drużny i strzelili jedynego gola w tej części spotkania.

Niespełna minutę po rozpoczęciu drugiej tercji jastrzębianie mogli cieszyć się z wyrównującego gola. Punkt został przyznany Damianowi Kapicy, który jako ostatni dotknął krążek, jednak udział w strzeleniu bramki mieli zawodnicy z Torunia. W dalszej części spotkania toczyła się wyrównana gra. Ponownie osłabienie drużyny z Jastrzębia wykorzystali gospodarze i w 26. minucie strzelili gola. Na pochwałą zasługuje Kamil Kosowski, który w sytuacji sam na sam, nie pozwolił na stratę kolejnej bramki.

Trzecia tercja należała do JKH GKS Jastrzębie. Liczne akcje nie owocowały jednak w gole. Przeszkadzał w tym m.in. dobrze dysponowany w tym meczu bramkarz Torunia, Michał Plaskiewicz. W 48. minucie udało się wyrównać za sprawą Macieja Urbanowicza. Gdy do końca trzeciej tercji pozostało pół minuty zwycięskiego gola strzelił Radek Prochazka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 dla JKH GKS Jastrzębie.

Już w piątek, 5 października, na lodowisku Jastor w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się spotkanie między JKH GKS Jastrzębie a aktualnym mistrzem Polski, drużyną Ciarko Sanok.

Nesta Karawela Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
1:0 (13:40) Skrzypkowski - Dzięgiel (5/4)
1:1 (20:52) Kapica - Kral
2:1 (26:43) Bomastek (5/4)
2:2 (48:49) Urbanowicz
2:3 (59:33) Prochazka

Nesta Karawela Toruń: Plaskiewicz; Lang, Gula, Bomastek, K.Kalinowski, M.Kalinowski (2) - Skrzypkowski Koseda (2), Dzięgiel, Borovansky, Minge - Porębski, Lidtke, Husak, Kuchnicki, Marmurowicz - Huzarski, Gimiński, Gościmiński, Pieniak

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski; Górny, Zatko, Kapica (2), Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Prochazka, Maciej Rompkowski - Labryga (2), Bryk, Lipina, Kulas, Bordowski - Sulka, Kąkol, R. Nalewajka.