Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 listopada 2012

Kolejne rozmowy związkowców z zarządem JSW

Kolejne rozmowy związkowców z zarządem JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

8 listopada odbędą się kolejne negocjacje między związkami zawodowymi a zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Są to rozmowy ostatniej szansy. Jeśli się nie powiodą dojdzie do dwudniowego strajku.

Zarząd JSW zaprosił związkowców do rozmów. Zaplanowano je na 8 listopada. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia nie dojdzie do planowanego strajku. Związkowcy jednak zaznaczają, że będą walczyć o prawo pracy i podwyżki dla pracowników.

Przyczyną sporu są niekorzystne umowy dla nowych pracowników. Według Państwowej Inspekcji Pracy są one niezgodne z prawem, co podkreślają również związkowcy. Poza tym strona społeczna domaga się podwyżki płac.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Mieszkanie07.11.2012 9:39

Dlaczego związki nie zorganizują dwóch osobnych akcji protestacyjnych. Pierwsza w 'obronie' nowych umów pracowniczych i druga w sprawie podwyżek. Moim zdaniem w pierwszej będzie uczestniczyło kilka osób, bo tak na prawdę starzy pracownicy mają w du...ie nowych i nikt nie będzie chciał się z nimi dzielić. Za to druga akcja to już coś innego, bo chodzi o nas, starych górników. Nie zrozumcie mnie źle, bo życzę każdemu pracy i godnych zarobków, ale ta 'przepychanka', która trwa już jakiś czas pokazuje miernotę Waszych związków. Dla nich jedynym agrumentem jest strajk, a do zebrania uczestników strajku ( tych też jest coraz mniej) 'walka o podwyżki'. Niestety dajecie się wciągać w tą grę, a to stawia Was wszystkich górników w złym świetle, a szkoda.

Aha... to krzykaczy:
- nie zazdroszczę Wam kasy
- uczyłem się
- nie pracuję w markecie
- wiem, że praca niektórych z Was jest ciężka

Pozdrawiam

emerty!07.11.2012 7:57

wlasnie zwiaskowcy biora duza kase i nic nie robia tylko namawiaja do straju bo jest im to na reke!

Guraj06.11.2012 23:21

Związkowcy zamknęli stocznie to teraz kopalnie, jaki problem :) Solidarność zasr**.

do młody J-bie06.11.2012 18:55

widzę ze masz doswiadczenie...

młody J-bie06.11.2012 17:36

No i zaś pół jastrzębskich knajp,zapełnionych zahlanymi mordami będzie,kolejna żona dostanie w pier..l itp,itd. A na końcu żeby załagodzić sprawę tekst "stara zabiora cie do IKEI i bedzie dobrze..."

do manifest lipcowy 06.11.2012 15:00

Jesteś żałosny jak teraz się nie postawimy to za chwilę będziesz miał non stop 1000 zł mniej na wypłacie czy tego będziesz chciał czy nie !! Jak przejdą te nowe żałosne umowy to za chwilę wszyscy ich dostaniecie !! Ja już nie bo za niedługo odchodzę na emeryturę i mogłbym to olac ale będę strajkowac bo za jakiś czas do pracy przyjdzie mój syn i co mu wtedy powiem ? Podwyżka można się zgodziic na te 3 % ale w sprawie umów związki powinny do końca trzymac się swojego stanowiska ! I proszę mi tu nie wypisywac, że będzie 50 zł mniej barbórki bo o 2 zł obniży się wam stawka urlopowa ! Jeśli te umowy przejdą to już w nie dalekiej przyszłości będziecie pracowac za miskę ryżu i możecie miec wtedy pretensje tylko do siebie bo teraz myślicie, że was to nie dotyczy ale jesteście w wielkim błędzie... tez pracuję na zofiówce i chciałbym zobaczyc twoją minę kiedy dostaniesz aneks do umowy..

Gość06.11.2012 14:57

oo kurde jak cudownie znowu :P strajk wezme nic nie bedziemy robić i znowu wypłaty 7500zł :) mmm

Pokaż wszystkie opinie (13)