Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 grudnia 2012

Kolejna rozprawa Jakuba Króla. Winny, ale...

Kolejna rozprawa Jakuba Króla. Winny, ale...
fot. Przemysław Orzechowski

10 grudnia w rybnickim sądzie odbyła się rozprawa w sprawie Jakuba Króla, jednego z organizatorów protestów antyACTA w Jastrzębiu. Mimo, że jastrzębianin nie został oczyszczony z zarzutów, nie będzie musiał płacić grzywny.

Rozprawa odbyła się w Rybniku ze względu na to, że Jakub Król złożył apelację od ostatniego wyroku jastrzębskiego sądu. Adwokat jastrzębianina, Sławomir Żmudziński, wniósł o uniewinnienie Jakuba Króla. Po rozpatrzeniu sprawy sędzia umorzyła grzywnę w wysokości 100 zł oraz koszty sądowe, ale nie oczyściła oskarżonego z zarzutu zorganizowania nielegalnej manifestacji. Rybnicki sąd wydawał taki wyrok biorąc pod uwagę nienaganną opinię Jakuba Króla oraz to, że nie był wcześniej karany.

Jakub Król prawdopodobnie będzie zgłaszał sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przypomnijmy, Jakub Król był jednym z organizatorów protestów przeciwko podpisaniu umowy ACTA w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsza manifestacja, która odbyła się w styczniu 2012 była nielegalna. Podczas pierwszej rozprawy w lipcu tego roku, oskarżony nie przyznał się do winy. Kolejna rozprawa odbyła się we wrześniu. Wtedy sędzia nakazał zapłatę 100 zł grzywny.

Zobacz też: Organizator manifestacji antyACTA winny. Kara: 100 zł

Zobacz też: "Nie" dla ACTA. Jastrzębianie wyszli na ulice

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie opowiadają o swoim urządzeniu w TV Jastrzębianie opowiadają o swoim urządzeniu w TV

Organizator manifestacji antyACTA winny. Kara: 100 zł Organizator manifestacji antyACTA winny. Kara: 100 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
i po co to?13.12.2012 20:22

jak zostanie skazany to ma kichę w papierach - nie zostanie nauczycielem, urzednikiem, radnym itd., nawet do mundurówki się nie załapie jakiejkowliek typu leśniczy nawet, a kto wie, może będzie chciał, jest dużo zawodów wymagających niekaralności. I po co robić gościowi bajzel na starcie? Czy to państwo jest normalne?

Do prawik13.12.2012 11:22

Gdyby były nielegalna to by poniósł karę a sprawę wygrał także zapewne była legalna!

Iza12.12.2012 14:20

@Seba, Bongo itp
Polecam sprawdzić u źródeł o ile redakcja dopuści, bo nie wiem czy tak można:
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=304257879692489&id=284060625045548 

TeD12.12.2012 10:21

Ten Jakub wygląda tak sympatycznie, nie rozumiem skąd cała ta afera nakręcona na niego... Rozumiem jakby kogoś okradł, pobił, ale oni tylko wyrazili swój sprzeciw... Mam nadzieję, że sąd oprócz władzy ma jeszcze rozum i po prostu odpuści. Inaczej będzie to paranoja. Może ten chłopak to przyszły radny, dlaczego chcecie mu narobić w papierach ?? Panie Sławku Żmudziński, obserwuję na FB waszą inicjatywę, mam nadzieję, że będzie z tego dobry owoc! Chętnie do was dołącze.

Pan ModeratorPan Moderator11.12.2012 18:28

Panie Mieczysławie, jest wyraźnie napisane pod ramką z polem dodawania komentarz, że uwagi do redakcji należy przesyłać na e-mail. Tym samym takich komentarzy nie publikujemy. Pański wpis nie odnosił się do tematu artykułu, a do sposobu jego napisania. Takie komentarze nie są potrzebne reszcie internautów, dlatego ich nie zamieszczamy. Kolejne uwagi proszę przesyłać na kontakt@jastrzebieonline.pl.

Mieczysław11.12.2012 18:23

Ok, dwa razy tego nie puściliście to pewnie to napiszę tak- skoro nie dopuszczacie komentarzy krytykujących artykuł to to jest cenzura i ja za taki portal dziękuję serdecznie, przekażę dalej.

skyfall11.12.2012 17:07

Witamy w wolnej Polsce..

Pokaż wszystkie opinie (30)