Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
16 stycznia 2013

W tym roku miasto zaciągnie 591 tys. zł kredytu

W tym roku miasto zaciągnie 591 tys. zł kredytu
fot. UM Jastrzębie

Według projektu budżetu na rok 2013 Jastrzębie-Zdrój ma zaciągnąć kredyt w wysokości 591 tysięcy złotych. Niektórzy, tak jak radny Janusz Ogiegło, uważają że miasto powinno wziąć większy kredyt i zainwestować.

Obliczenia skarbnika Urzędu Miasta zakładają na ten rok deficyt w wysokości prawie 58 mln złotych. Ma on zostać pokryty w większości z nadwyżki budżetowej z poprzedniego roku - ponad 57 mln zł. 150 tysięcy złotych miasto zyska jeszcze na spłacie pożyczek udzielonych z budżetu miasta. Wysokość zaciągniętego kredytu to tylko 591 tys. zł.

- Miasto Jastrzębie należy do jednego z nielicznych w którym zadłużenie jest minimalne. Natomiast jeśli porównamy się z wieloma miastami w niedalekim sąsiedztwie, które są zadłużone ale wiele się w nich dzieje i wielu się inwestorów przyciąga, to strach pomyśleć jak nas przyszłość czeka - mówił Janusz Ogiegło (PO), który chciałby żeby miasto zaciągnęło większy kredyt i dobrze go wykorzystało.

- Zadłużenie kiedyś trzeba spłacić. My planujemy rozwój systematyczny, stały, ale ciągły - mówił na sesji rady miasta prezydent Marian Janecki.

Przypomnijmy, że w roku 2012 planowany był kredyt w wysokości 41 mln złotych. Okazało się jednak, że sytuacja była lepsza niż prognozy i miasto kredytu nie zaciągnęło w ogóle. Ponadto wypracowało nadwyżkę w wysokości.

Zobacz też: PO krytykuje: "Niesprawiedliwy budżet" na rok 2013

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD

Niespodziewane wydatki - jak wybrać najlepszą ofertę kredytową? Niespodziewane wydatki - jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość16.01.2013 19:59

PO i Jastrzębie by chciało zadłużyć

Gość16.01.2013 14:53

i dobrze, koniec życia na kredyt to kryzysów nie będzie, mamy pieniądze to nie musimy pożyczać

Gość16.01.2013 12:31

Prezydent to asekurant, z nim miasto się nie rozwinie.

Mieczysław16.01.2013 10:38

Dobrze, że nie posłuchali Ogiegły, im mniej kredytu tym lepiej. To jest podstawa podstaw.