Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
19 lutego 2013

Zamkną okno życia w jastrzębskim szpitalu?

Zamkną okno życia w jastrzębskim szpitalu?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębiu "okno życia" istnieje już 8 miesięcy. Do tej pory, nie trafiło tam żadne dziecko. Teraz istnieje obawa, że okno zostanie całkiem zamknięte.

Jastrzębskie okno życia znajduje się w ścianie budynku przy wejściu do poradni specjalistycznych. To miejsce, w którym matki nie mogące wychować swoich nowonarodzonych dzieci zostawiają je. Personel szpitala obejmuje dzieci opieką i później umożliwia ich adopcję.

Na pomysł zamknięcia okien życia wpadł Komitet Obrony Praw Dziecka ONZ. Komitet chce ich likwidacji, ponieważ jak argumentują, taka opcja zachęca kobiety do porzucania noworodków, a poza tym dzieci takie nie mają szans na poznanie swoich biologicznych rodziców.

- Mamy nadzieję, że te wszystkie dyskusje zakończą się powodzeniem i ta idea likwidacji okien życia nie ujrzy światła dziennego - powiedziała rzeczniczka jastrzębskiego szpitala Alicja Brocka w Radiu 90.

Do tej pory od momentu powstania okien życia w całej Polsce oddano 44 noworodków. W Jastrzębiu jeszcze nie było przypadku oddania dziecka.

- Jeśli to okno życia uratuje chociaż jedno dziecko, to dobrze że ono jest - mówiła podczas jego otwarcia dyrektor szpitala, Grażyna Kuczera.

Zobacz reportaż o oknie życia w TTV

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie noworodki zostały obdarowane Jastrzębskie noworodki zostały obdarowane

W szpitalu otwarto "okno życia" dla dzieci W szpitalu otwarto "okno życia" dla dzieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
cukero21.02.2013 10:41

Jak widać po poniższych komentarzach, nie wszyscy wiedzą, że ONZ nie ma swojej siedziby w Jastrzębiu. Umiejętności czytania ze zrozumieniem przemilczę.

penis19.02.2013 19:56

W tym kraju lepiej coś zamknąć niż otworzyć

znafca19.02.2013 16:29

To po (...) je otwierali???
To tak samo jak z pomysłem o jastrzebskiej kolei... Najpierw ją zamknęli teraz chcą na nowo otworzyć... Niech żyje jastrzebska rozumna polityka rzadząca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ania19.02.2013 15:17

Chyba lepiej że są takie okna aniżeli mialoby to się stać co z małą Madzią???

Bongo19.02.2013 13:14

Powinniśmy się chyba cieszyć, że takiego przypadku w naszymi mieście jeszcze nie było..

ja19.02.2013 12:54

Jak dziecko zamarznie w śmietniku to zapewne nie będzie miało możliwości poznania swoich biologicznych rodziców

Gość19.02.2013 12:53

ONZ może zająłby się dziećmi w Afryce ?

Pokaż wszystkie opinie (11)