Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 lipca 2013

Górniczy świat oczami Mariana Miełka

Górniczy świat oczami Mariana Miełka
fot. Ania Gniady / jastrzebieonline.pl

4 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Galerii "Pod Sową" obył się wernisaż wystawy fotografii Mariana Miełka "Sól ziemi", która nawiązuje do górnictwa. Wystawę można oglądać do końca lipca.

Wystawa "Sól ziemi" to zbiór fotografii przedstawiających wnętrza śląskich kopalń, podziemną scenerię wyrobisk, sztolni i chodników oraz ciężką pracę górników.

- 50-lecie miasta Jastrzębia to dobra okazja do przedstawienia tej wystawy. Miasto, które stoi na węglu, a ludzie ciężkiej pracy, górnicy, oraz krajobrazy górnicze to sól tej ziemi. Gdyby nie ci ludzie, miasto miałoby całkowicie inny charakter. Może wyglądało by inaczej, ale solą tej ziemi są górnicy i pozostaną jeszcze wiele lat - podkreślił autor wystawy.

Marian Miełek urodził się w Radlinie. Był długoletnim pracownikiem KWK "Marcel". Przygodę z fotografią rozpoczął we wczesnych latach młodzieńczych uczestnicząc w przedsięwzięciach fotograficznych w Klubie Fotograficznym w ZDK w Radlinie, w Jastrzębskim Klubie Fotograficznym "Niezależni" oraz w Klubie Fotograficznym "Format" w Rybniku. Należy do Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Nagrodzony i wyróżniony w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Rosną przyszli żeglarze Rosną przyszli żeglarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!