Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
2 sierpnia 2013

Mieszkańcy Bzia zdecydowali, że kupią scenę

Mieszkańcy Bzia zdecydowali, że kupią scenę
fot. czytelnik

1 sierpnia w Bziu odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Bzie. Uczestnicy decydowali na co przeznaczą 34 tysiące złotych z funduszu sołeckiego.

Tematem spotkania było przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego na 2014 rok. Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali, że pieniądze przeznaczą na zakup przenośnej sceny wraz z zadaszeniem. Ma być ona wykorzystywana podczas imprez, takich jak dożynki czy festyny. Scena będzie także udostępniana na potrzeby miejscowej szkoły, klubu sportowego i organizacji pozarządowych.

Na zebraniu byli obecni również przedstawiciele Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców - Sławomir Żmudziński i Przemysław Orzechowski. To właśnie NIM złożyła projekt uchwały, dzięki której mieszkańcy sołectw sami mogą rozdzielać pewną kwotę pieniędzy. Do tej pory robił to Urząd Miasta.

- Sprawność z jaką mieszkańcy sołectwa Bzie "zagospodarowali" przyznane im środki potwierdza celowość złożonego przez nas wniosku - powiedzieli przedstawiciele NIM.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
lew13.08.2013 21:37

Była również poruszona sprawa kurnika i śmierdzącej świniarni o której nikt z włodarzy nie chce słyszeć / a ludzie cierpią wdychając szkodliwy amoniak i smród który ciągnie się w koło szkoły i ośrodka zdrowia gratulować sołtysowi samopoczucia i doradcy ochrony środowiska obecnemu na zebraniu .Podziękowania Panu Mecenasowi Żmudzińskiemu za przybycie i wywalczenie tego funduszu sołeckiego.

Oleksander05.08.2013 9:38

Tutaj nie chodzi o to co mieszkańcy Bzia kupią za te pieniądze. Chcą sceną, to widać jest im potrzebna i w systemie funduszy sołeckich nikomu nic do tego. Istotniejsze jest to, że potrafili zgodnie podjąć decyzję we wspólnej sprawie. A co do wieśniaków i mieszczuchów. Wieśniak to słowo, które może oznaczać mieszkańca wsi albo człowieka zacofanego, prymitywnego. W tym drugim znaczeniu więcej wieśniaków obecnie mieszka w mieście. Generalnie są to ludzie, którzy wyjechali ze wsi i z tego powodu mają poczucie wyższości wobec swoich do niedawna współziomków. Poczucie wyższości, którego nie uzasadnia rozwój , bo ten u miejskich wieśniaków nie nastąpił nigdy. Ale generalnie dyskusja w tym duchu nie ma żadnego znaczenia.Dlatego, że ludzi przyzwoitych spotkamy zarówno na wsi jak i w mieście. Wieśniakom tym wiejskim i miejskim życzę więcej umiejętności krytycznego spojrzenia na siebie samego i powściągliwości we wzajemnym obrzucaniu się epitetami.

miejscowy04.08.2013 12:26

ci którzy gadają o wsiokach to są miastowymi w pierwszym pokoleniu. Chociaż czy aby na pewno są? Mieszkają w szufladzie, w mieście ledwo 50. letnim...

B.04.08.2013 9:07

do gość z 13:23

Żal dupę ściska ? Pewnie sam jesteś wsiokiem a tylko przypadek sprawił,ze mieszkasz w Jastrzębiu-Zdroju.Nawiązując do treści artykułu -bardzo dobra decyzja.

Społecznik03.08.2013 21:19

No proszę ! Sami mieszkańcy najlepiej potrafią wybrać cel. Ta uwaga pod rozwagę prezydenta miasta Jastrzębia i jego doradczej świty.

Gość03.08.2013 13:23

zamiast sceny to wam wsiokom słownik ortograficzny by się przydał.

mieszkaniec Bzia02.08.2013 16:30

Dziękuję za dobry wybór :) Niestety ja sam nie mogłem być na zebraniu...

Pokaż wszystkie opinie (11)