Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
EkoOkna
4 października 2013

Pasażerowie i radni chcą zmiany rozkładu jazdy

Pasażerowie i radni chcą zmiany rozkładu jazdy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na ostatnim posiedzeniu rady miasta, po raz kolejny został poruszony temat złej organizacji rozkładu jazdy autobusów MZK. W imieniu niezadowolonych pasażerów głos zabrała radna Lucyna Maryniak.

Interpelację w sprawie autobusów złożyła Lucyna Maryniak (PO). Jak tłumaczyła, w Jastrzębiu jest kilka linii, które za każdym razem jeżdżą puste, podczas kiedy inne są przepełnione. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w autobusie odjeżdżającym około godziny 7:00 z Zebrzydowic. Podróżują nim uczniowie dojeżdżający do szkół do Jastrzębia. W związku z tym, że jest to liczna grupa, inni pasażerowie na kolejnych przystankach mają problem, aby wsiąść do autobusu.

- Proszę w imieniu mieszkańców Jastrzębia i własnym o potraktowanie rozwiązania, jakim jest zmiana rozkładu jazdy poważnie. Ta zmiana jest potrzebna - apelowała radna Maryniak.

Mieszkańcy również narzekają, nie tylko na wysokie ceny biletów autobusowych, ale na organizację autobusów.

- Teraz jest tak, że o jednej porze jedzie kilka autobusów pod rząd, a póżniej jest zastój i człowiek musi czekać pół godziny na kolejny autobus - komentował jeden z internautów portalu.

Jak niejednokrotnie tłumaczył przewodniczący MZK, Krzysztof Baradziej, reorganizacja byłaby kosztowna, i miasto musiałoby dopłacać do komunikacji publicznej jeszcze większą kwotę pieniędzy. Co roku jest to około 10 milionów złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów

Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość07.10.2013 15:53

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,14732988,Bilet_na_autobus_za_84_grosze__To_nie_zart.html#LokKatTxt  tylko kto u nas przesiądzie się do komunikacji z tak kijowym rozkładem?

h.a07.10.2013 9:57

Mamy jedne z najdroższych biletów na Śląsku i najgorszą komunikację. Na Bzie czy Pielgrzymowice po 22 już nie dojedziesz. Autobusy co godzinę! W godzinach szczytu trzeba się nieźle nagimnastykować żeby wejść do autobusy....Jeżeli radni i pozostali ''rządzący'' chcą żeby traktowano ich poważnie to niech zaczną coś robić bo póki co grzeją tyłki za nasze pieniądze, a sytuacja w mieście jest coraz gorsza. Jaki rząd takie miasto...brawa dla rządzących.

Beno07.10.2013 9:09

Szanowne mzk dlaczego osiedle Dubielec niema połączenia z Pawłowicami skoro już mamy obwodnicę i choć jedna linia może jezdzic przez nasze osiedle?

lila06.10.2013 22:22

Ponoć w zarządzie MZK oprócz pana Baradzieja, jest jeszcze jeden nasz radny. Ciekawe który?

only06.10.2013 10:00

Jeśli wg MZK nie da się uruchomić nowych linii, bo za dużo kosztuje ich i nie potrafią myśleć itd., to rozpisać przetarg i już. Bo sory, ale busy prywatne nie załatwią komunikacji na poziomie. W R-busie jechałem - ludzie nabici jak sledzie jadą, gorzej niz bydło, potrzebny jkest większy pojazd, przynajmniej w niektórych godzinach. Przydałaby się też komunikacja regularna na dalsze odległości, Gliwice, Katowice, Bielsko-Biała, może i Ostrawa, tam gdzie są miejsca pracy i szkoły wyższe.

pasażer 5706.10.2013 8:59

komunikacja jest dla nas, czy my dla komunikacji? do k...... nędzy

mani06.10.2013 6:48

Gość;czy ty chociaż wiesz coś na temat komunikacji we wspomnianym okresie? Komunikacja działała super! bynajmniej ceny biletów w obrębie miasta nie były zróżnicowane a teraz cwaniaki chcą za dwa przystanki sporo kasy,wolę walić z buta! sami niech jeżdżą i za rykszami niech się oglądają bo pamiętam za komuny te przeguby załadowane!

Pokaż wszystkie opinie (24)