Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 listopada 2013

Od przyszłego roku w Jastrzębiu wzrosną podatki

Od przyszłego roku w Jastrzębiu wzrosną podatki
fot. jastrzebieonline.pl

W przyszłym roku o niecały procent wzrosną podatki od środków transportowych i nieruchomości. Bez zmian pozostanie opłata targowa i opłata za psa.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta radni przyjęli projekt uchwały w sprawie podniesienia podatku od środków transportowych i nieruchomości na 2014 rok o 0,9 %. Podwyżka wynika ze wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Dzięki podwyżkom, do budżetu miasta wpłynie około 300 tysięcy złotych więcej.

Radni utrzymali na obecnym poziomie opłaty za psa. Właściciele czworonogów do 31 marca będą musieli zapłacić 60 złotych.

Nie zmienią się także stawki dziennej opłaty targowej. Radni wprowadzili nową dodatkową opłatę. Od nowego roku za sprzedaż artykułów antykwarycznych podczas giełdy staroci wynosić będzie 4 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto będzie sprzedawało działki budowlane Miasto będzie sprzedawało działki budowlane

JSW zapłaciła państwu 1,7 mld zł JSW zapłaciła państwu 1,7 mld zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
wkurzony09.02.2016 16:16

Podatki podniesione bo trzeba nikomu nie potrzebny dom solidarności postawić...

jastrzębianin05.11.2013 13:51

płace zamrożone, inflacja stoi w miejscu ale podatki wzrosną... może warto podnieść podatki tym co trzymają po 2 owczarki w małym mieszkanku i wyprowadzają te pieski pod okno sąsiada...

jastrzebie zdroj05.11.2013 12:40

rajski jesteś urzędnikiem?

rajski04.11.2013 21:09

A moze prezydenciku podwyzszyc nasze pensje? Hm?

Gość04.11.2013 19:33

"fryt" przypominam Ci, że Jastrzębie-Zdrój jest miastem i mamy straż miejską. Jeżeli jesteś ze wsi i nie potrafisz zaparkować jak przystało w cywilizowanym świecie to płać i płacz.

Gość04.11.2013 17:32

"Podwyżka wynika ze wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych" - a według mnie wynika z tego ze trzeba polakom ulżyć i obniżyć podatek bo muszą znowu za wszystko drożej płacić. A władzy w urzędzie trzeba obniżyć diety i przywileje, i te auta sprzedać i niech swoimi jeżdżą.

Gość04.11.2013 17:08

Jastrzębie płaci za reklamowanie siebie w Jastrzębiu, to i podatki rosną....

Pokaż wszystkie opinie (20)