Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
20 listopada 2013

Będą powtórne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta?

Kilka dni temu odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Jednak termin ich rozpisania był niezgodny ze statutem. Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Mieszkańców zaapelowało do przewodniczącego Rady Miasta w sprawie powtórzenia wyborów. 

15 listopada w jastrzębskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogli głosować w szkołach i organizacjach społecznych.

Zgodnie ze statutem, wybory powinny zostać zarządzone nie później niż 30 dni przed datą wyborów. Jak informuje Sławomir Żmudziński z Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców, termin ten nie został dochowany przez przewodniczącego RM, Tadeusza Sławika. Spowodowało to skrócenie okresu pozwalającego na przygotowanie kandydatów do wyborów i przeprowadzenie kampanii wyborczych. Pojawiły się także informacje, że w kliku szkołach, nie było możliwości zgłoszenia kandydatów na 10 dni przed wyborami.

- Apelujemy, zatem do Pana Przewodniczącego o dokładną analizę zaistniałej sytuacji. Apelujemy wreszcie by nie zatwierdzał Pan wyników wyborów. Towarzyszący wyborom bałagan zamiast aktywizować młodzież prędzej zniechęci ją do udziału w tego rodzaju aktywności. Jednocześnie naruszenia przepisów Statutu MRM sprawia, iż wybory są nieważne, co czyni nasz apel słusznym - pisze Sławomir Żmudziński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
radna24.11.2013 14:42

Byłam w MRM i z pewnością mogę powiedzieć że młodzież nie ma żadnych możliwości działań. Nawet kiedy powstał jakiś pomysł to odrazu odradzaly nam panie urzedniczki mówiąc ze nie ma albo dla nas pieniędzy albo po prostu szans.

jbie20.11.2013 23:08

To zorganizujcie sobie taką radę i spotykajcie się w domach lub salach wynajmowanych za swoje pieniądze. Chociażby papier prąd i czas opiekuna, zwykłej rady miasta to już są koszty zupełnie niepotrzebne. Zupełnie niepotrzebne gdyż zbiórka dzieciaków nie mających nic do powiedzenia ( w sensie kompetencji, nie osobistych przymiotów) nie ma żadnego sensu.

do jbie20.11.2013 21:05

A ile według Ciebie kosztuje MRM. Tyle co papier, na którym piszą sprawozdania z sesji i prąd na oświetlenie sali narad. A zamieszanie to generuje dorosły przewodniczący Sławik, który nie umie zrobić nic co by było zgodne z przepisami. Jaki on przykład daje młodym i czego się od niego mogą nauczyć. Olewania obowiązków?

Mieszkaniec20.11.2013 19:39

Do pana/i niżej.. Najlepiej niech młodzież nie próbuje zdziałać czegokolwiek - a potem narzekacie na nas że przecież my nic nie robimy, nie staramy się itd.. Bo po co.. MRM jest po to aby młodzież mogła chociaż odrobinę się wykazać, gorzej jak opiekun, jest niekompetentny i nie wspiera młodych w działaniach.

jbie20.11.2013 11:36

Tego w ogóle nie powinno być. Generuje tylko niepotrzebne koszty i zamieszanie.