Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 grudnia 2013

Problem z boiskiem w Bziu. Drużyna może nie zagrać

Problem z boiskiem w Bziu. Drużyna może nie zagrać
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Piłkarze Zrywu Bzie mogą czuć się zaniepokojeni. Przebudowa boiska w Bziu najprawdopodobniej rozpocznie się później niż oczekiwano, a to może zdecydować o tym czy piłkarze w ogóle będą mogli grać w lidze.

W maju 2013 roku zapowiedziano budowę trzech boisk w mieście. Jednym z nich jest boisko w Bziu, które według planów ma zostać rozbudowane i dostosowane do rozgrywek ligi okręgowej. Istniejący obiekt jest w złym stanie i jeśli nie zostanie przebudowany, drużyna może nie zostać dopuszczona do rozgrywek w sezonie 2014/2015. Warunkiem gry jest modernizacja boiska.

Jak informuje Urząd Miasta, prace projektowe nad boiskiem zakończą się najpóźniej do marca 2014 roku, a jego budowa nie rozpocznie się wcześniej niż w drugiej połowie roku 2014. Okazuje się, że najprawdopodobniej przebudowa boiska będzie miała miejsce w trakcie sezonu.

W imieniu mieszkańców Bzia, piłkarzy i działaczy klubu, interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Kasza (PiS), który jest zaniepokojony opóźnieniem prac.

- Czy Władza Wykonawcza zdaje sobie sprawę z następstw niewykonania modernizacji boiska w wymaganym czasie, w postaci niedopuszczenia klubu do rozgrywek? To zaprzepaści nie tylko wieloletni nakład pracy i zaangażowania środowiska sportowego w Bziu, ale i sięgającą ponad sześćdziesięciu lat tradycję sportową - napisał radny w interpelacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat? JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat?

JSW: Będzie nowa kopalnia JSW: Będzie nowa kopalnia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
S12.12.2013 20:01

U Kmiecików na placu grajcie hahahahaha

ble11.12.2013 18:50

sztuczny problem, mogą w Ruptawie albo na Harcerskiej grać.

Gość11.12.2013 18:29

słyszałem, że wszystkie boiska w mieście mają być przerobione na biedronki, albo na parki im. L.Kaczyńskiego, gdzie posadzą brzozy

menel11.12.2013 15:27

przyłączyć Bzie do Pawłowic wtedy będzie git

a11.12.2013 15:05

Wystarczy się dogadać z Granicą Ruptawa i będzie po problemie.

Gość11.12.2013 14:58

Mogą grać na stadionie Im. Matusiaka, tym na Zofiówce.

kibic11.12.2013 14:21

Na moim płocie na wasz [Wspólnoty] baner przedwyborczy nie bedzie miejsca!

Pokaż wszystkie opinie (8)