Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 grudnia 2013

Problem z boiskiem w Bziu. Drużyna może nie zagrać

Problem z boiskiem w Bziu. Drużyna może nie zagrać
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Piłkarze Zrywu Bzie mogą czuć się zaniepokojeni. Przebudowa boiska w Bziu najprawdopodobniej rozpocznie się później niż oczekiwano, a to może zdecydować o tym czy piłkarze w ogóle będą mogli grać w lidze.

W maju 2013 roku zapowiedziano budowę trzech boisk w mieście. Jednym z nich jest boisko w Bziu, które według planów ma zostać rozbudowane i dostosowane do rozgrywek ligi okręgowej. Istniejący obiekt jest w złym stanie i jeśli nie zostanie przebudowany, drużyna może nie zostać dopuszczona do rozgrywek w sezonie 2014/2015. Warunkiem gry jest modernizacja boiska.

Jak informuje Urząd Miasta, prace projektowe nad boiskiem zakończą się najpóźniej do marca 2014 roku, a jego budowa nie rozpocznie się wcześniej niż w drugiej połowie roku 2014. Okazuje się, że najprawdopodobniej przebudowa boiska będzie miała miejsce w trakcie sezonu.

W imieniu mieszkańców Bzia, piłkarzy i działaczy klubu, interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Kasza (PiS), który jest zaniepokojony opóźnieniem prac.

- Czy Władza Wykonawcza zdaje sobie sprawę z następstw niewykonania modernizacji boiska w wymaganym czasie, w postaci niedopuszczenia klubu do rozgrywek? To zaprzepaści nie tylko wieloletni nakład pracy i zaangażowania środowiska sportowego w Bziu, ale i sięgającą ponad sześćdziesięciu lat tradycję sportową - napisał radny w interpelacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
S12.12.2013 20:01

U Kmiecików na placu grajcie hahahahaha

ble11.12.2013 18:50

sztuczny problem, mogą w Ruptawie albo na Harcerskiej grać.

Gość11.12.2013 18:29

słyszałem, że wszystkie boiska w mieście mają być przerobione na biedronki, albo na parki im. L.Kaczyńskiego, gdzie posadzą brzozy

menel11.12.2013 15:27

przyłączyć Bzie do Pawłowic wtedy będzie git

a11.12.2013 15:05

Wystarczy się dogadać z Granicą Ruptawa i będzie po problemie.

Gość11.12.2013 14:58

Mogą grać na stadionie Im. Matusiaka, tym na Zofiówce.

kibic11.12.2013 14:21

Na moim płocie na wasz [Wspólnoty] baner przedwyborczy nie bedzie miejsca!

Pokaż wszystkie opinie (8)