Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 lipca 2014

Wyprzedzanie na podwójnej zakończyło się w szpitalu

Wyprzedzanie na podwójnej zakończyło się w szpitalu
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W szpitalu wylądował 34-letni kierowca motocyklu, który we wtorek próbował wyprzedzać pojazd na podwójnej ciągłej. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do jazdy motocyklem.

Zdarzenie miało miejsce 22 lipca na ulicy Powstańców Śląskich. Według ustaleń policji, kierowca motocyklu podczas wyprzedania na linii ciągłej, nie zachował ostrożności i uderzył skręcającą w lewo mazdę.

- W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 34-latek oraz 26-letnia kierująca osobówki. Kobieta po przebadaniu została zwolniona do domu, natomiast jastrzębianin ze złamanym obojczykiem i ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał w szpitalu - informuje policja.

Okazało się, że 34-latek nie ma uprawnień do jazd motocyklem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów na DGP Zderzenie samochodów na DGP

Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja Dzień wagarowicza - może zgarnąć was Policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Kierowca27.07.2014 13:13

Do Gość: Jak zwykle odpowiedź bezmyślna polega na zarzuceniu łamania przepisów temu, kto apeluje o przestrzeganie. Ale odpowiem: Tak, czasami mi się zdarza jechać szybciej niż 50km /godz w mieście. Jadę koło 60Km/godz. Ale gdy widzę dzieci zwalniam nawet do 20km/godz. Nie wyprzedzam na podwójnej ciągłej chyba, że jest to pojazd, który mogę wyprzedzić w zgodzie z prawem. Nie wyprzedam na trzeciego. Jka wyprzedam na linii przerywanej to staram się to zrobić jak najszybciej i zwolnic po wyprzedzeniu. Inaczej mówiąc, rozumiem po co są przepisy o ruchu drogowym. Nie jest to wymysł kogoś kto lubi narzucać swoje prawa, tylko dla uporządkowania ruchu pojazdów. To, że zdarzają się zakazy przesadzone to zupełnie inna sprawa. Trzeba je zgłaszać w UM lub GDDKiA. Można im wysyłać mailem. Musi być uzasadnienie.

Gość24.07.2014 21:37

Do kierowca ;Ty napewno nigdy nie złamałeś przepisów inteligencie znalazł sie wzorowy obywatel

Czcigodny ze szczytu24.07.2014 21:21

Wielu z nich nie ma uprawnień, może tak częstsze kontrole właśnie motocyklistów

Kierowca24.07.2014 19:03

Każdy kto wyprzedza na podwójnej ciągłej pokazuje, że jest niedorozwinięty umysłowo. Przepisy o ruchu drogowym zabraniają takiego manewru. Są odstępstwa od tego zakazu. Ale to powinien znać każdy kierowca. Nie będę wyjaśniał kiedy można. Należy pokazywać policji nagrania z samochodowych kamerek takich bezmózgowców. Od pewnego czasu wielu młodych kierowców wykazuje taką bezmyślność.

shrek24.07.2014 14:52

jeszcze kilka dni temu kilku "mądrych inaczej " internautów broniło debila , ktory uciekal przed policją

Gość24.07.2014 12:11

A w centrum, aż miło spojrzeć na śmigających motocyklistów/